Gurur ve Önyargı - Jane Austen - Mirhan Kitap

9786258297447
%
25
İndirim
75.00 TL
100.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Gurur ve Önyargı Ürün Açıklaması

Jane Austenın Gurur ve Önyargı romanı, beş çocuklu bir ailenin, ebeveynlerinin ve aşk hayatlarının karmaşık ama bir o kadar da ilgi çekici hikâyesini anlatır. Roman boyunca öne çıkan en önemli mesele, beş çocuğun da kız olmasıdır. Çocuklar, rahat geleceklerini güvence altına almak için varlıklı genç erkeklerle evlenmek zorundadır.
Annelerine göre Elizabeth Bennet ve dört kız kardeşinin kocaya ihtiyacı vardır. Yakışıklı ve zengin bir bekâr olan Bay Bingley yakınlara taşındığında ve aynı derecede uygun arkadaşları ziyarete geldiğinde, Bayan Bennetın umudu yükselir. Ancak Elizabeth, arkadaşlarından biri olan Bay Darcyyi kibirli ve kendini beğenmiş bulur ve Bay Bingley ile kız kardeşi Jane arasındaki ilişkiyi engellediğini öğrendiğinde onun hakkındaki düşünceleri daha da kötüleşir.
Romantizm, kalp kırıklığı ve hiciv, ilk izlenimlere göre karar vermenin ve kalbinin sesini dinlemeyecek kadar gururlu olmanın tehlikelerini göstermek için hikâye boyunca örülür.
Jane Austenın ilk kez 1813 yılında yayımlanan ve 200 yılı aşkın bir süredir popüler bir İngiliz romanı olarak kalan bu keyifli komedisini zevkle okumanızı dileriz.

 

Marka
Mirhan Kitap
Yazar
Jane Austen
Sayfa
384Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
2022

Gurur ve Önyargı Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı