Görünenin Ötesinde - Ümit İnatçı - Ütopya Yayınevi

%20 İndirim
9786057379887
%
20
İndirim
32.00 TL
40.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Görünenin Ötesinde Ürün Açıklaması

“Mülteci kabul eden ülkenin insanı ve mülteci arasındaki sosyal ve kültürel farklılıklar, birlikte yaşayabilmenin yeni koşullarını üretiyor. Uluslararası insan hakları yasaları ve göç alan ülkelerin göç politikalarına yönelik alınan önlemler ve uygulamalar, gündelik yaşamda ortaya çıkan sorunların üstesinden gelmeye ne yazık ki yetmiyor.”
ÜMİT İNATÇI
“Göçmenlerin ya da sığınmacıların kendi yerlerini terk edip başka topraklara ulaşır ulaşmaz oranın insanları ile iletişime geçmesi, sonraki zamanlarda kurulabilecek uyumlu bir yaşamın da ilk adımıdır kuşkusuz. Gelenlerin oraya ait kültürü, siyasi ve ideolojik yapıları ve kişisel ilişkileri olabildiğince gözlemlemesi, ardından da yeni iletişim tavırları icat etmesi, zorunlu biçimde yeni bir yaşam tasarımıdır.”
EMRE ZEYTİNOĞLU
Bugüne kadar süregelen problemlere baktığımız zaman, göçmenlik meselesinin, farklı göç nedenleriyle insanların bir başka ülkeye “yabancılar” olarak gitmesi meselesinin Türkiye dâhil olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde gündemi oluşturduğunu görürüz. Bütün bu meselelerin özünde misafirperverlik kavramının arkasında mutlak misafirperverlik diye bir uygulamanın nasıl olabileceği sorusu yatmakta...
ALİ AKAY

Marka
Ütopya Yayınevi
Yazar
Ümit İnatçı
Sayfa
96Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
Ekim 2022

Görünenin Ötesinde Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı