Görev - David W. Brown - Alfa Kitap

9786254497698
%
31
İndirim
103.50 TL
150.00 TL
3 adet stokta!
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Görev Ürün Açıklaması

Görev - David W. Brown - Alfa Kitap

Bilim insanları Dünya dışındaki ilk okyanus olan Europayı keşfettiklerinde iki büyük soruları vardı:
“Yaşanabilir mi?” ve “Oraya nasıl gideceğiz?”
Böylece canlı bir ekibin Jüpiterin okyanus ayı Europaya bir misyon düzenlemek için yirmi yıllık macerası başladı. Ama bu macerada pek çok engelle karşılaştılar: Marsa inen robotlar NASAnın kaynaklarını bitirmişti; Beyaz Saray uzay bütçesini kısmak istiyordu; Kongre astronotları mutlaka bir yere, aya veya Marsa yollamayı kafasına koymuştu. Jupiterin kendisi bile bir engeldi, çünkü Europayı titreşen, dalgalanan bir radyasyon kuşağıyla sarmıştı ve bir termonükleer patlama sonrasını andıran bir ortam yaratmıştı. Görev, Homeros tarzında bir modern uzay keşfinin daha önce hiç anlatılmamış hikayesi ve güneş sisteminin gizemli dış gezegenlerini inceleyen bilim insanlarının muhteşem bir portresi.

“Şimdiye kadar tasarlanan en iddialı bilim projesi olan, NASAnın güneş sistemimizdeki bilinen ilk uzaylı yaşamının yüzebileceği Jüpiter ayı Europaya yaptığı derin uzay görevinin muhteşem bir anlatımı.”
–Scientific American

“Bu kitap, Europa Görevinde hem bürokratik hem de fiziksel engellere karşı verilen müthiş mücadeleyi anlatıyor.”
–New Yorker

“Olağanüstü sürükleyici ve heyecan verici... Bu, bir uzay görevini gerçeğe dönüştürmek için durmaksızın çalışan bir grup zeki insanın dayanıklılığını ve azmini kutlayan bir kitap.
–Nature
Marka
Alfa Yayınları
Yazar
Komisyon
Sayfa
456Sayfa
Kağıt
2.HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
2023

Görev Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı