Göçmen Kuşlar - Mariana Oliver - Livera Yayınevi

9786259423951
%
15
İndirim
165.75 TL
195.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Göçmen Kuşlar - Mariana Oliver - Livera Yayınevi

Kim bilir, belki de bir adada doğmak, büyürken zihninizin de suyla çevrileceği anlamına geliyordur. 

Mariana Oliver, Türkçeye çevrilen ilk kitabı Göçmen Kuşlar ile farklı coğrafyalar, kültürler ve yaşamlardan kesitler sunan büyüleyici bir denemeler toplamıyla çıkıyor okurların karşısına. Coğrafya ve kimliğin sınırlarını zorlayan, yerinden edilmiş insanlarla hayvanların yaşamlarına odaklanan Oliver, göçmen kuşların yorulmak bilmez yolculuklarından ilham alarak bizleri, dünya ve var oluşumuza dair algılarımız üzerine yeniden düşünmeye davet ediyor. 

Okurları Meksikadan Berline, Küba’dan İstanbula uzanan bir yolculuğa çıkaran Oliver, ustalıkla dokuduğu denemeleriyle göçmen kuşların gökyüzündeki izlerini takip ederken, insan ruhunun derinliklerine de ışık tutuyor. Dünyaya bulaşıcı bir merak ve şaşkınlıkla bakan Oliver kitap boyunca savaşları, kadınları, kültür karmaşasını, acıları, arzuyu, insan bedenini ve bilinmeyen dilleri metne yedirirken bir yandan da Berlin’i bölen beton duvar, İstanbul’u bölen boğaz ya da ülkeleri birbirinden ayıran deniz gibi yaşamlarımızın içindeki sınırların ötesinde ustalıkla dolaşıyor. 

Göçmen Kuşlar, dünyayı ve içinde yaşadığımız coğrafyaları yeni bir bakış açısıyla değerlendirmemize olanak tanıyan bir ayna görevi gören çarpıcı bir ilk kitap. 

Göçmen Kuşlar, tarihin şiddetini inkâr etmeden, hayallerin ve hayal gücünün özgürleştirici gücünü sağlam bir şekilde ortaya koyuyor. 
Los Angeles Review of Books 

Sayfa
120Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
Mart 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler