Genç Bir Doğabilimcinin Günlüğü - Dara McAnulty - Artemis Yayınları

%20 İndirim
9786053048060
%
20
İndirim
96.00 TL
120.00 TL
5 adet stokta!
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Genç Bir Doğabilimcinin Günlüğü Ürün Açıklaması

Genç Bir Doğabilimcinin Günlüğü - Dara McAnulty - Artemis Yayınları

Dara McAnulty, ailesiyle birlikte Kuzey İrlandadaki Morne Dağları yakınlarında yaşayan otizmli bir gençtir. RSPB Madalyasını şimdiye kadar kazanan ve “The Books Are My Bag” okur ödülleri için son listeye giren en genç yazardır. Ayrıca 2020de Wainwight Ödülünü kazanan McAnulty, 2021den beri The Irish Times gazetesinde doğa üzerine köşe yazıları yazmaktadır.

McAnulty, kendisini bildiğinden beri en yakın arkadaşı doğaydı. Doğayla kurduğu bu sıkı bağın bir neticesi olarak, on dördüncü yaşında Genç Bir Doğabilimcinin Günlüğünü kaleme aldı. Bu kitap, onun zihninin içindeki dünyanın dört mevsimlik resmini çiziyor. İlkbaharla başlayıp kış mevsimiyle biten günlük hem yazarın hayatını birinci ağızdan öğrenmemizi sağlıyor hem de doğada mevcut olan birçok mucizenin farkına varmamıza yardımcı oluyor.

Genç Bir Doğabilimcinin Günlüğü, sadece çevre bilincimizi geliştirmekle kalmayacak; yazar gibi otizmle mücadele eden gençlere ve ailelerine de ilham verecek. Çünkü elinizdeki kitap, bir öğretmenin yazarın anne ve babasına “Oğlunuz bir paragrafı bitirmek şöyle dursun, asla tam bir kavrayış geliştiremeyecek.” demesine rağmen yaşama duyulan tutku ve sevginin yegâne eseridir.

Genç yaşta birçok başarıya imza atan Dara McAnulty, azim dolu hayatının kapısını Genç Bir Doğabilimcinin Günlüğü isimli kitabıyla okurlarına açmaktadır. Bu kapıdan içeri adım attığınızda otizmli bir gencin doğayla kurduğu sıkı bağı, başarıya giden yolda bunu kendisine nasıl rehber edindiğini ve doğanın bilinmeyen güzelliklerinin neler olduğunu keşfedeceksiniz. İlkbahar mevsimiyle başlayıp kış mevsimine uzanan bu keyifli yolculuğa birlikte çıkmaya ne dersiniz?
Gelin, yaşama duyulan azim ve sevginin satırlarında buluşalım!
Marka
Artemis Yayınları
Yazar
Komisyon
Sayfa
248Sayfa
Kağıt
2.HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
2023

Genç Bir Doğabilimcinin Günlüğü Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı