Gece Hayvanları - Naomi Booth - Livera Yayınevi

9786256663091
%
15
İndirim
216,75 TL
255,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Gece Hayvanları - Naomi Booth - Livera Yayınevi

Gece geç saatlerde bebeğini emziren bir kadın, şehirdeki hayvan seslerini dinler. Yas tutan dul bir kadın ıssız bir sahilde yaralı bir denizanasıyla karşılaşır. Genç bir kadın yol kenarında bulduğu ölmek üzere olan tavşanın görüntüsünü zihninden silip atamaz. Bir çiftçi, sürüsünün geceleri korkuyla böğürdüğünü duyar. 
Naomi Booth, Türkçeye çevrilen ilk kitabı Gece Hayvanları ile modern hayatın karanlık köşelerine ışık tutuyor. Gecenin sessizliğinde kendini gösteren hayvanların metaforik temsillerini kullanarak insan ruhunun derinliklerine dalan Booth, beklenmedik olay örgüleri, varoluşsal sorgulamalar ve insan doğasının çarpıcı tasvirlerinden güç alan öykülerle okurları alışılmadık ve sürükleyici bir yolculuğa çıkarıyor. 
Doğa ve insan arasındaki karmaşık ilişkileri, değişen iklim koşullarının getirdiği çevresel zorluklarla birlikte ele alan Gece Hayvanları’ndaki öyküler, hayvanlarla insanların birbirleriyle olan etkileşimlerini ve bu etkileşimlerin hem zarafetini hem de acımasızlığını gözler önüne seriyor. Çevresel etik ve sürdürülebilirlik gibi önemli temaları da merkezine alan Booth, kitap boyunca bireysel sorumluluk ve kolektif eylem arasındaki çatışmaya da odaklanıyor. 
Zarif dili ve sürükleyici anlatımıyla kısa öykü formunun sınırlarını zorlayan metinler farklı duygusal tonlarla zenginleşiyor. Naomi Booth, bu öykü toplamında modern dünyanın getirdiği karmaşayla başa çıkmanın yollarını ararken, insanın içsel ve dışsal dünyaları arasındaki karmaşık ilişkilere ışık tutarak okurlarına yaşamın anlamını ve güzelliğini keşfetme yolunda eşsiz bir perspektif sunuyor.  
“İsyan, öfke ve empatiyle dolu öyküler... Hem insanlar arasındaki hem de doğal dünyadaki yaşam, bütün neşesi ve dehşetiyle bu kitapta gözler önüne seriliyor.”
Prospect Magazine 

Yazar
Sayfa
184Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
Mayıs 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler