Gavur Mahallesi - Migirdiç Margosyan - Aras Yayıncılık

9786055753955
%
28
İndirim
72.00 TL
100.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Gavur Mahallesi Ürün Açıklaması

Mıgırdiç Margosyan’ın 1992’de ilk basıldığı günden bu yana büyük ilgi gören kült kitabı İngilizcede. Margosyan, enfiye çeken bir ebe, saf bir kilise bekçisi ve insanüstü bir demirci ustasının da yer aldığı renkli hikâyelerle Diyarbakır’ı çocukluğunda olduğu haliyle keşfediyor. O zamanlar şehir hâlâ çok sayıda inanca, dile ve karaktere ev sahipliği yapıyor, New Yorker yazarı Raf? Khatchadourian’ın deyimiyle “Macondo’nun Anadolu versiyonunu” andırıyordu.

Doğduğu yöreleri, Ermeni ve Kürt kültürlerinde derin izler bırakmış Diyarbakırı, özellikle de 1940lı, 1950li yıllarda sıradan insanların günlük yaşamlarını sunan Margosyan, kendine özgü mizahı ve anlatıcılığıyla, damaklarda aynı anda hem leziz hem de buruk bir tat bırakıyor. Gâvur Mahallesi’nde tarihin biraz öykü, öykülerin de biraz tarih olduğu, keşfedilmeyi bekleyen bir dünya, kapı aralığından el sallıyor hepimize.

Yazılarımda, bizim oraları anlattım, gördüğüm ve yaşadığım gibi. Tipleri ve adlarını hemen hemen aynen verdim, değiştirmeden, oldukları gibi. Onlardan, o bacolardan, o dayılardan, o amcalardan çoğu öte tarafa göçmüşlerdir. Adları, hatıraları, biraz da bu satırlarda, bu kitaplarda yaşasın...

Marka
Aras Yayıncılık
Yazar
Mıgırdiç Margosyan
Sayfa
112Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
15.20x22.80cm
Basım Yılı
Haziran 2017

Gavur Mahallesi Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı