Feyzül Furkan Tefsirli Kuran-ı Kerim Meali (Orta Boy - Tefsirli Meal - İnce Cilt) - Lacivert

9786256970175
%
20
İndirim
248.00 TL
310.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
300TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Feyzül Furkan Tefsirli Kuran-ı Kerim Meali (Orta Boy Ürün Açıklaması

Kurân-ı Kerîm, Yaradanımızın bütün insanlara gönderdiği cihanşümûl, son ve en mükemmel talimat ve tebligâtıdır. Onu insanların, özellikle inananların dilinden kalbine aksedip hayatına hâkim olması için indirmiştir.

Allahı tanımak, Kuranı tanımakla; Kuranı tanımak ise onu okumak, ilke ve esaslarını hayata geçirmekle olur. Allah var deyip de yokmuş gibi yaşamanın; Kurana inandığını söyleyip de Kuransız bir yaşantının doğuracağı tehlikeden kendimizi ve neslimizi korumak mecburiyetindeyiz. Bütün kitap ve dinleri içine alan, son ilahî kitabımız Kurân-ı Kerîm, sadece zihnimize hitap eden ve zihnen ilgi duymak ve inandığımızı söylemekle yetinmemiz gereken bir kitap değildir. O, bütün eylemlerimizde kendisine yönelmemiz ve yaşantımızda uygulamamız gereken bir kitaptır. Çünkü katılaşmış/taşlaşmış kalpler onunla yumuşar, çağlara açılan yol bu hakikat nuruyla aydınlanır.

Kurân-ı Kerîmin en doğru şekilde anlaşılması ve yaşanmasıyla ilgili olarak yıllardır ileri sürülen en büyük bahane okuduğumu anlayamıyorum idi. Bugün bu mazereti ortadan kaldıran nitelikli bir çalışmaya kavuştuk. Uzun yılların emeği ve birikimiyle hazırlanan, sade ve anlaşılır bir Türkçe ile yazılmış, gerekli görülen yerleri anlamayı kolaylaştıracak kısa tefsirlerle zenginleştirilmiş, iniş gayesini ve Allahın muradını anlamayı hedeflemiş ender bir çalışma: Feyzül-Furkân…

Mealde, gerekli fıkhî, itikâdî, tarihî ve sosyolojik açıklamalar yapılarak birçok parantezsiz/çıplak meallerin doğuracağı tehlike önlenmeye çalışılmış, böylece âyet ve açıklamalarını her seviyedeki insanın rahatlıkla anlaması ve anlatması sağlanmıştır.

Kuranın anlamıyla ve ruhuyla buluşmak, Ona uygun bir yaşam sürmek isteyenler için bu eser kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor…

 

Marka
Server Yayınları
Yazar
Hasan Tahsin Feyizli
Sayfa
688Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
13.00x20.50cm
Basım Yılı
Ağustos 2023

Feyzül Furkan Tefsirli Kuran-ı Kerim Meali (Orta Boy Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı