Felsefenin Doğası - Felsefi Düşünmeye Giriş- Moritz Schlick - Fol Kitap

%20 İndirim
9786258242324
%
20
İndirim
61.60 TL
77.00 TL
2 adet stokta!
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Felsefenin Doğası Ürün Açıklaması

Felsefenin Doğası - Felsefi Düşünmeye Giriş- Moritz Schlick - Fol Kitap

Felsefe nedir? Felsefenin bilimden farkı nedir? Felsefenin konusu ‘cevaplanamaz sorular mıdır? Bir felsefe sorusunu diğer sorulardan ayırt eden nedir? Hayatın bir anlamı var mı? Kısacası ‘felsefi düşünme nasıl gerçekleşir?

Analitik felsefenin ve Viyana Çevresinin kurucu düşünürlerinden olan Moritz Schlickin bu kitabı, felsefenin mahiyetine ilişkin net bir bakış sunuyor. Geleneksel felsefe ile yeni deneyim felsefesinin sınırlarını ortaya koyarak, felsefe tarihinin 2500 yıllık tortularından arındırılması adına bir girişimde bulunuyor. Gerçekte var olmayan sözde problemlerin peşini bırakmaya ve deneyimi temel alan felsefi bir düşünmenin temellerini atmaya çağırıyor.

Frege, Wittgenstein ve Russellın sorunsallaştırmaları etrafında gelişen bu çağrı, üyeleri arasında Hahn, Carnap, Feigl, Gödel, Neurath, Waismannın bulunduğu Viyana Çevresi düşünürleri tarafından sahiplenilerek felsefe tarihinde bir dönüm noktasına sebep oldu. Schlick düşüncesinin son yıllarının hasadını sunan bu kitap, bu dönüşümün tam olarak anlaşılması adına da büyük önem taşıyor.
Marka
Fol Kitap
Yazar
Komisyon
Sayfa
256Sayfa
Kağıt
2.HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
2023

Felsefenin Doğası Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı