Felsefedeki Güncel Temalar - Emile Brehier - Ketebe Yayınları

9786256698451
%
25
İndirim
126,75 TL
169,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Felsefedeki Güncel Temalar - Emile Brehier - Ketebe Yayınları

-“Bunlar 1950 yazında Fransız Radyo Merkezinin benden istediği on dört konuşmadır. Bazı dinleyicilerimin isteğini yerine getirmek için bu konuşmaları hiçbir değişiklik yapmadan olduğu gibi sunuyorum. Günümüzdeki felsefi yaşamla uzun bir temasın sonucu olan bu önyargısız tespitlerden hareketle okurlar umarım çağdaş düşünce için genel bir yönün ortaya çıkıp çıkmadığına karar verebileceklerdir.”
 
Binlerce sayfa tutan hacimli felsefe tarihi çalışmalarıyla Fransız felsefesinin en saygın isimlerinden Émile Bréhier, bu sefer, felsefedeki güncel temalara odaklanıyor. Felsefeye sadece ilgi duyanların bile rahatlıkla okuyacağı bu eserde, geçen yüzyılın ortasında en çok dolaşımda olan felsefi disiplinleri bize sunuyor.
Bu konuşmalarda sadece iyi bir felsefe tarihçisine değil, geleceği de iyi öngören bir filozofa şahit oluruz. Bréhier, fenomenoloji ve varoluşçuluk gibi disiplinleri öne çıkarmanın yanında psikanaliz ve geştalt ya da form psikolojisi gibi psikolojik teorileri ve yöntemleri de felsefe içinde sayar. Bu haliyle, en azından günümüz Avrupa manzarasını düşündüğümüzde, hangi disiplinlerin hüküm süreceğine dair tahminlerinin çok isabetli olduğunu söyleyebiliriz. 

Sayfa
84Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Mart 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler