Ester’in Mesajı - David G. Firth - Haberci Basın Yayın

9786054707157
%
25
İndirim
15.00 TL
20.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Ester’in Mesajı Ürün Açıklaması

Kutsal Kitap Bugün Konuşuyor serisi Tanrının sesini ayarlamak için mükemmel.

- Roger Forster

Ulaşılabilir, bilgilendirici ve karmaşık değil, Kutsal Kitap Bugün Konuşuyor serisi fazla bilimsel olmadan metne doğru anlayışlar sunuyor.

- Terry Virgo

İ. Ö. beşinci yüzyılda Perste Yahudiler soykırımla tehdit edildiler. Ester kitabı, bu krizin Esterin cesareti, Mordekayın bilgeliği ve Yahudi halkının birlikteliği ile nasıl önlendiğini tarif ediyor.

Ancak Ester, Kutsal Kitapta bulunması oldukça tuhaf olan bir kitaptır. Tamamen Vaat Edilen Toprakların dışında geçen bir olay ve bu ülkeye bir ilgi göstermez. Bundan başka Kutsal Kitapta kesinlikle Tanrıdan bahsetmeyen tek kitaptır ve açıkça dini olan her tür dilden kaçınır.

Yine de kitabın geliştirilmiş bir teolojisi var. David Firth anlayışla hikayeyle meşgul olurken bunu açığa çıkarıyor. Hikayenin bizi, mucizenin seyrek olduğu ama yine de sadık kişilerin Tanrının huzurunun gerçeğini yaşamaya devam ettikleri bu dünyada, Tanrıyı tanımanın ne olduğu üzerine düşünmeye nasıl davet ettiğini gösterir. Bu, Hristiyanlığın egemen olmadığı bir dönemde imanlarını yaşayanlar için özellikle önemlidir.

Tanrının Mesihteki kurtarıcı amacı Esterin hayal ettiğinden daha zengindir; fakat Ester, Tanrının Mesihin çarmıhının bu tarafındaki işini nasıl görmeye devam edeceğimizi ve Onun kurtarışının devam eden açıklamasında bizim kendi rolümüzün ne olduğunu sorar.

David G. Firth Eski Antlaşma Okutmanı ve Derbyshireda, Cliff Kolejinde BA Kurs Lideridir. 1. ve 2. Samuel (AOTC) kitaplarının yazarı ve Interpreting Isaiah and Words and the Word kitaplarının ortak editörüdür.

Marka
Haberci Basın Yayın
Yazar
David G. Firth
Sayfa
179Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
Eylül 2015

Ester’in Mesajı Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı