En Mavi Göz - Toni Morrison - Sel Yayıncılık

9789755708805
%
40
İndirim
40.20 TL 60.00 TL
Ekstra İndirimli Ürün
36.00 TL
3 adet stokta!
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

İnsan, derisinin renginden nasıl kurtulabilir?

Dokunaklı diliyle ırk ayrımcılığını edebiyat alanında su yüzüne çıkaran, Nobel ve Pulitzer ödüllü yazar Toni Morrison, tüm dünyada en çok okunan romanı En Mavi Gözde bir çocuğun gözünden horgörülmenin, ayrımcılığın, ırka dayalı güzellik anlayışının ve kişinin kendisine duyduğu nefretin yarattığı bireysel ve toplumsal travmaya odaklanıyor.

İkinci Dünya Savaşı arifesinde Amerikada bir gettoda yaşayan Pecola, çirkin ve siyah bir kız çocuğudur. Farklı kesimler tarafından aşağılanan ve ayrımcılığa maruz kalan Pecola, gözleri beyazlarınki gibi mavi olursa her şeyin yoluna gireceğine, insanların onu beğeneceğine ve seveceğine inanır. Oysa mahallenin dillendirmeksizin kabullendiği acılar konusunda yürüttüğü suç ortaklığı, herkesin kalbinde taşıdığı nefrete ayna tutan Pecolanın trajedisine dönüşür.

Irkçılık ve aile içi şiddet alanında referans metinlerden biri haline gelen En Mavi Göz, olay örgüsü ve alışılmadık üslubuyla yirminci yüzyıl boyunca kimi zaman acımasızlaşan insani ayrıntıları dünya edebiyatına taşıyan bir kitap olarak sembolikleşmiştir.

Marka
Sel Yayıncılık
Yazar
Toni Morrison
Sayfa
224Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
14.00x21.00cm
Basım Yılı
Kasım 2021

Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler