Elma Suratın Akılalmaz Hayatı - Jean-Jacques Sempe - Desen Yayınları

%
25
İNDİRİM
9786055678968
%
25
İndirim
42.00 TL
31.50 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Dostluk iki yürek arasında kök salan bir ağaç gibidir...

Elma Suratın Akılalmaz Hayatı, dünyaca ünlü Fransız karikatürist Jean-Jacques Sempénin zarif çizgileriyle örülmüş, enfes bir dostluk hikâyesi.

Zıtlıkların mükemmel uyumundan ilham alan ve farklılıkların birlikteliğine vurgu yapan kitap, kalplerde yeşerttiği duygularla büyük küçük herkesin yüzünü gülümsetmeyi başarıyor.

Okurlarını, sıradışı iki çocuğun anılarına ortak edip nostaljik bir yolculuğa çıkaran Sempé; hayat serüvenimizi anlamlı ve katlanılır kılan dostlarımızı yâd etmeye fırsat tanıyor, edebî dostluğun sırlarını yeni baştan keşfetmenin hazzını yaşatıyor.

Küçük Savaş Kızıltaşın, namıdiğer Elma Suratın hayatı epey zordur. Yüzünü kızartıp duran, tuhaf bir hastalıktan mustariptir. Utandığında ya da saçmaladığında her çocuk azıcık kızarır, diyecek olsanız da, Savaşın durumu farklıdır. Çünkü onun yüzü, ortada hiçbir neden yokken kızarıp bozarmaktadır. Bu yüzden çok sıkıntı çeker, hatta yalnızlaşır. Kendini bildi bileli aklında hep aynı soru döner durur: Yüzü neden kızarıyordur? Acaba sihirli değneği olan bir Orman Perisi ya da hünerli bir doktor onu bu dertten kurtarabilir mi? Ama nafile... Şimdiye dek ne bir periye ne de kendisini iyileştirebilecek bir doktora rastlamıştır. Belki de eksiliğini hissettiği şey, onu hayata bağlayacak bir dosttur. Hani mesela, apartmanlarına yeni taşınan, sürekli hapşırıp duran şu Barış Bahçetırmığı gibi biri...

Zaman rüzgârıyla savrulup gitmiş nice dosta selam gönderen bu naif hikâye; hiçbir karşılaşmanın tesadüf olmadığının altını çiziyor; karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörü temeline dayanan dostluk sanatının incelikleri üzerine düşündürüyor.

Çoksatan kitapları ve sansasyonel karikatür çalışmalarının yanı sıra New York Times, Paris Match, New Yorker gibi gazete ve dergilere yaptığı çizimleriyle tanınan Sempé, Elma Suratın Akılalmaz Hayatı ile gerçek dostluğun engel tanımadığına tanıklık ettiriyor, bizi biz yapan özelliklerimizin dostluk ilişkilerimizi nasıl da renkli kılabileceğini gözler önüne seriyor.

Bazen sohbet ediyor, bazen susuyorlardı, çünkü birlikteyken asla sıkılmıyorlardı...

Her Yaş

Marka:
Desen Yayınları
Yazar:
Jean-Jacques Sempe
Sayfa:
128 Sayfa
Kağıt:
Kuşe Kağıt
Boyut:
17.00x22.00 cm
Basım Yılı:
Şubat 2021