Duyguları Somutlaştırma Pratiği - Raja Selvam - Sola Unitas

%20 İndirim
9786256811256
%
20
İndirim
164.00 TL
205.00 TL
Stokta yok
Favori listesine ekle
Kargo Bilgisi
500TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Duyguları Somutlaştırma Pratiği - Raja Selvam - Sola Unitas

Günümüzün karmaşık dünyasında, duygusal deneyimlerimizi anlamak ve yönetmek hayati öneme sahiptir. Dr. Raja Selvam, Duyguları Somutlaştıma Pratiği kitabında, duygusal zekânın geliştirilmesi ve bireysel yaşam kalitesini artırmak için sizlere rehber oluyor.
Terapi süresini kısalttığı ve duygusal sonuçları iyileştirdiği kanıtlanmış; davranışları, düşünceleri ve duyguları düzenlemek ve esenliği artırmak için beden temelli, bilim destekli bir yöntem olan Integral Somatik Psikoloji™ (ISP) hakkındaki bu ilk kitabında, klinik psikolog Dr. Raja Selvam, bedeni kullanarak duyguları (özellikle zor veya hoş olmayan duygular) tolere etmek ve daha fazla kapasite oluşturmak için yeni ve tamamlayıcı olan bu yaklaşımı öneriyor.
ISP modeli, yaşamda ve diğer beden psikoterapisi ve somatik psikoloji yaklaşımları da dahil olmak üzere her türlü terapide farklı terapötik sonuçları (bilişsel, duygusal, davranışsal, fiziksel, enerjik, ilişkisel ve hatta ruhsal) iyileştirmek için duygusal deneyimlerin bedende nasıl genişletileceğini ve düzenleneceğini gösteriyor. Bu kitapla birlikte beyindeki ve bedendeki duyguların fizyolojisini, farklı duygu durumlarına nasıl hızlı bir şekilde erişeceğinizi; duyguları somutlaştırmak ve düzenlenmesini kolaylaştırmak için neler yapacağınızı ve farklı travmaları ve bağlanma yaralarını nasıl iyileştireceğinizi anlayacaksınız.
Duygusal bütünleşme için başvurulacak bir rehber olan “Duyguları Somutlaştırma Pratiği”, sıradan yaşam olaylarından psikosomatik veya psikofizyolojik bozukluklara, gelişimsel travmadan doğum öncesi ve perinatal travmaya, bağlanma bozukluklarından borderline kişilik bozukluğuna, karmaşık TSSBden kolektif travmaya ve kuşaklar arası travmaya kadar zor duyguları içeren çok çeşitli klinik sorunların tedavisinde ve psikanaliz, Jung psikolojisi ve BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) dahil olmak üzere farklı terapilerde sonuçları iyileştirmede ve tedavi süresini kısaltmada oldukça değerli bir kaynak!

Marka
Yazar
Sayfa
384Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Şubat 2024
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler