Düş Bozgunu - Songül Uslu - Bengisu Yayınları

9786259416601
%
25
İndirim
71.25 TL
95.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
350TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Düş Bozgunu - Songül Uslu - Bengisu Yayınları

İnsan delirir, insan delirtir, insan acizdir, insan aciz bırakır

Yoksulluk ve onun bağrında büyüyen yoksunluk, iletişimsizlik ve insanın birbirine karşı acımasızlığının karşısında çoğunlukla kadın ama hep yaralı karakterlerin içindeki umut kırıntılarını büyütüp büyütüp dünyaya bir iyilik olup sokulmanın derdinde olmasının öyküleri var bu kitapta.

Kışın ve kavganın ortasında yağan kara adını bahar koydum diyecek kadar nahif karakterlerdir bunlar. Uslunun öyküleri ne olayı ne akışı ne de konuyu önceler; zira her cümlesinde kitabın tümünün izi vardır. Buradan bakınca öykülerin fragmantel bir yapıda olduğunu görürüz. Fragmantel yapı, her pasaj, her kelimede aynı kırık kalbin, aynı onulmaz sevgi ihtiyacının bir nabız gibi atmasıyla kuruluyor. Vurgun ve umut, geçmiş ve şimdi, mahcup bir iyilik ve kötülüğün yan yana gelerek örüldüğü insana, umuda sevmeye güçlü bir davet olan öyküler.

İkinci kitabıyla Uslu, yine kapanmayan yaraların üzerine bir kelebek zarafetiyle konup, kıvrak üslubu, bağırıp çağırmayan dingin cümleleri, lezzetli diliyle kendine, dünyaya ve insana hakkaniyetle bakmayı başarıyor.

 

Mehmet ŞARMAN

Yazar
Sayfa
88Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Kasım 2023
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler