Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 Seti (3 Kitap Takım) - Jon Balchin - Güney Kitap

9786057135940
%
25
İndirim
177.75 TL
237.00 TL
3 adet stokta!
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 Seti (3 Kitap Takım) Ürün Açıklaması

Dünya tarihinden büyük insanların hikâyelerini çıkarırsanız geriye ne kalır?
 
Dünyaya Yön Veren En Etkin 100
Dünya tarihi, liderler, kâşifler, filozoflar, sanatçılar ve bilim insanlarıyla doludur. Gerçekten bu insanlar doğru zamanda doğru yerde olmasalardı;
Mikroplar nasıl keşfedilecekti?
Kâğıdı kim icat edecekti?
Anestezi kullanılmadan nasıl ameliyat olacaktık?
Buhar makinesi icat edilmeseydi Sanayi Devrimi nasıl yaşanacaktı?
Tıp tarihini kim değiştirecekti?

En Etkin 100 ilk yayınlandığında büyük tartışmalara yol açtı. Yazar kendi doğrularına göre dünya tarihine yön vermeleri konusunda en etkili bulduğu kişilerin bir listesini yaparak, onları etki derecelerine göre sıraladı. Eleştirmenler insanlık tarihinin en etkin insanının Hz. İsa ya da Newton değil de Hz. Muhammed olarak belirlenip listenin en başında yer almasının doğru bir karar olmadığını savundular. Michael M. Hartın bu listeyi hazırlarken en önemli ölçüsü; tarihte en bilinen değil, en etkili ve milyonların kaderini belirlemiş insanları bir araya toplamaktı.

Kitabın ulaştığı yüksek satış rakamları dikkate alınırsa, yayınlandığı günden bu yana dünyada büyük ses getiren, tartışma yaratan, ilham veren, tarih ve felsefe raflarına önemli katkı sağlayan En Etkin 100, Hart’ın ortaya koyduğu olgularla okurları ve eleştirmenleri zaman içerisinde ikna etmiş görünüyor. Doğru soruyu sormayı bilen, olanı kabullenmeyip değiştirebileceğine inanan, hayallerini gerçekleştirmek için cesaretle yola çıkarak dünyayı şekillendiren öncü insanların hikâyeleri…
 
Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 Bilim İnsanı
İnsan bilgisinin sınırlarını aşıp büyük keşiflere imza atarak dünya tarihini değiştiren en etkin 100 bilim insanını yakından tanımaya hazır mısınız?
 
100 bilim insanının hayat hikâyelerinin ve bilimsel başarılarının derlendiği bu kitapta, aşırı şüphecilikle mücadele etmek zorunda kalan bu insanların, insan bilgisinin sınırlarını aşmayı nasıl başardıklarını keşfedeceksiniz.
 
Pisagor’dan Newton’a, Leonardo Da Vinci’den Stephen Hawking’e antik çağlardan günümüze 100 büyük bilim insanının dünyamıza nasıl yön verdiğini gözler önüne seren Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 Bilim İnsanı, günümüz dünyasını biçimlendiren ve geleceği de şekillendirmekte olan fikirlerin hikâyesidir. 
 
Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 Filozof
İnsan merak eden bir varlıktır. Felsefe de bu merak duygusundan filizlenerek insanın kendine, varlığına ve yaşadığı evren hakkındaki merakına dair sorular sorup cevaplar arar.
 
Felsefe sayesinde insan olmanın anlamı üzerine düşünür ve sorgularız. Antik çağlardan beri bu merak duygusuyla sorular soran filozoflar ise hem düşünce tarihimizi şekillendirmiş hem de kendimizi anlama yolculuğumuzda bize rehber olmuşlardır.
Bu ilgi çekici kitap, felsefeye yön veren dünyaca ünlü filozofların hayatlarını, düşüncelerini ve ilham kaynaklarını anlatırken felsefe tarihinin bugün geldiği noktaya kadar geçirdiği sürecin etkileyici bir özetini sunuyor.
Marka
Güney Kitap
Yazar
Jon Balchin
Sayfa
1377Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x23.00cm
Basım Yılı
2022

Dünyaya Yön Veren En Etkin 100 Seti (3 Kitap Takım) Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı