Dünyanın First Ladyleri - Emine Erdoğan - Ahmad Jabbari - Sayda Yayınları

9786256699281
%
23
İndirim
184,80 TL
240,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Dünyanın First Ladyleri - Emine Erdoğan - Ahmad Jabbari - Sayda Yayınları

Dünyanın First Ladyleri
Emine Erdoğan


Dünya’nın First Ladyleri
Hükümetlerin Gizli Güçleri
Kadınların Toplumdaki
Rolüne Dair Sosyolojik Bir Analiz
Emine Erdoğan
Türkiye Cumhuriyetinin First Ladysi
“Her Başarılı Erkeğin Arkasında Güçlü Bir Kadın Vardır”


Zaman geçtikçe toplumların, ülkelerin ve dünyanın yapısı çeşitli değişim ve dönüşümlere uğramıştır. Çeşitli kültürel, sosyal, ekonomik ve siyasal boyutlarda açıkça görülen en önemli gelişmelerden biri de kadınların bu alanlardaki varlığı ve aktif katılımıdır. 
Kadınların farklı yönetim kademelerinde bulunması toplumların büyüyüp geliştiğini göstermektedir. 
Bugün dünyada hassas ve önemli ekonomik ya da siyasi sorumlulukları üstlenen, dünyada ülkesinde ve hatta uluslararası alanda gücün kaynağı, değişim ve dönüşümlerin sebebi olan pek çok kadın vardır. 
Kitabın konusu olan bu çalışmada aynı yaklaşımdan hareketle dünyanın güçlü ve üstün kadınlarından biri olan Sn. Emine Erdoğan örnek olarak incelenmiştir.
Bu sebeple Sn. Emine Erdoğanın Türkiye içi ve yurt dışındaki faaliyetlerinin bir kısmı bu çalışmada tanıtılmaktadır. Türk siyasetinde başarılı bir cumhurbaşkanı eşi olarak anılmasının yanı sıra yurt içinde ve uluslararası alanda da pek çok değerli işlere imza atan Sn. Emine Erdoğan, faaliyetleri ile dünya üzerinde kadın gücüne önemli bir örnek olmaktadır.
Özetle, kadına alan tanımak ve kadın gücünü kabul etme oranı ülkenin medeniyet seviyesinin önemli bir göstergesidir. Görülmektedir ki güçlü toplumlar, toplumun en temel birimi olan  “aile” yapısı güçlü olan toplumlardır. Aile denildiğinde ise yapıtaşı olarak kadının ne kadar önemli bir yere sahip olduğu açıktır. Eser kadına duyulması gereken saygıyı hatırlatarak dünyadaki kadın gücüne bir farkındalık yaratacaktır.

Sayfa
156Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
Mart 2024
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler