Dost - Yakınlarının Dillinden Allah Resulü (s) - Zehra Türkmen - Temmuz Yayınları

%20 İndirim
9786259882918
%
20
İndirim
160,00 TL
200,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Dost - Yakınlarının Dillinden Allah Resulü (s) - Zehra Türkmen - Temmuz Yayınları

Elinizdeki kitapta müminlerin dostu olan Allah Resulü’nün hayatını, onun dostlarının dilinden okuyacaksınız. Aişe annemiz, “Onun ahlakı Kur’an’dı” diye ifade etmişti. Dostluk algısının zamanı aşkın evrensel ahlaki değerleri de Kitab-ı Kerim’in aydınlattığı kurallarla sosyalleşmişti.
Dost, Allah için birbirini sevendi. Dostluğun en güzel yansıması Resul’ün insanlarla ve ashabı ile kurduğu ilişkiyle berraklaşmış, model olarak dostluk meclisleri için en güzel örneklik oluşmuştu. 
Resulullah, İslami değerleri yaşayıp tanıklaştıran kadın, erkek, yaşlı, genç, akraba, arkadaş, köle, hür salihlerden olan her inanmış insanla dosttu ve onlarla kalbî bağlılığı vardı. Onun sayıları gittikçe çoğalan dostları hayatı hak ölçülerle, adalet ve takva üzere yaşamanın; zulüm, şirk ve haksızlıklarla mücadele örnekliğinin de paydaşlarıydı.
Allah Resulü Hz. Muhammed’in en yakınında yer alan onlarca güzide ismin anlatımıyla kronolojik olarak ilerleyen bu siyer çalışması Hz. Muhammed (s)’in yanı sıra ona en yakın olan isimlerin hayatından da kesitler sunuyor.

Sayfa
208Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler