Deniz Rüzgarı Altında - Rachel Carson - Livera Yayınevi

9786259423975
%
15
İndirim
199,75 TL
235,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 40TL

400TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Deniz Rüzgarı Altında - Rachel Carson - Livera Yayınevi

“Rachel Carson, çevre konusunda bu kadar bilinçlenmemin ve çevre sorunlarıyla bu kadar ilgilenmemin nedenlerinden biriydi. . . . Fotoğrafı ofisimin duvarında siyasi liderlerin, başkanların ve başbakanların fotoğraflarının arasında asılı duruyor. Yıllardır orada duruyor ve oraya ait. Carsonın üzerimdeki etkisi hepsinden, belki de hepsinin toplamından daha fazla olmuştur.”
—Al Gore

Deniz Rüzgârı Altında, Rachel Carsonın doğanın eşsiz güzelliklerini ve karmaşıklıklarını büyüleyici bir dille anlattığı başyapıtıdır. Carson, bu eseriyle okuyucularını denizin derinliklerine, gözlerden uzakta yaşanan hayatın ortasına çekiyor. Deniz canlılarının yaşam döngülerini, mücadelelerini ve ekosistem içindeki etkileşimlerini detaylı bir şekilde ele alan Carsonın anlatımındaki derinlik ve ayrıntı, okuyucuların deniz dünyasını birinci elden tecrübe etmelerini sağlıyor. 

Deniz Rüzgârı Altında, çevre bilincinin gelişiminde kritik bir rol oynamıştır. 20. yüzyılın ortalarında yayımlandığında, doğal dünyaya olan ilgiyi ve çevre koruma hareketini önemli ölçüde etkilemiştir. Carson, doğanın karmaşık dengesini ve insan etkinliklerinin bu dengedeki potansiyel zararlarını gözler önüne sererek, çevresel sürdürülebilirlik konusunda erken bir uyarıcı olmuştur. Bilim ve edebiyatın kesişiminde duran Deniz Rüzgârı Altında, çevre bilincinin artmasında önemli bir rol üstlenmiştir. 

Daha önce Bizi Saran Deniz adlı kitabını yayımladığımız Carson, kitap boyunca bilimsel gerçekleri ve gözlemleri şiirsel bir dil ve akıcı bir anlatım ile birleştirerek bizlere eşsiz bir okuma deneyimi sunuyor. 

Yayımlandığı günden bu yana eleştirmenlerden ve okurlardan büyük övgü toplayan Deniz Rüzgârı Altında, doğa yazınında bir dönüm noktası olarak kabul edilmekte ve Carsonın doğa üzerine yazdığı diğer eserlerle birlikte, çevre bilimine ve edebiyatına yapılan katkılar açısından günümüzde de büyük bir önem taşımaya devam etmektedir. Sadece bir doğa tarihi çalışması olmanın ötesinde, insanların doğa ile ilişkilerini yeniden değerlendirmeleri ve çevreye olan sorumluluklarını fark etmeleri için yıllardır kılavuzluk eden bu başyapıtı Türkçe olarak yayımlamanın gururunu yaşıyoruz. 

Sayfa
192Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
Nisan 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler