Davul Taş’ın Hikayesi - Arslan Koyçiyev - Bengü Yayınları

%
28
İNDİRİM
9786257403245
%
28
İndirim
20.00 TL
14.40 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Kargo Ücretsiz İmkanı

30.09.2021 tarihine kadar

50TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

10TL İndirim İmkanı
Ödeme Bilgisi
Kapıda Ödeme

Davul Taş’ın Hikayesi - Arslan Koyçiyev - Bengü Yayınları Açıklaması

Arslan Koyçiyev

Aktaran: Oğuz Alparslan ÇATAL

Bağımsızlık Dönemi Kırgız Edebiyatı’nın önemli yazarlardan birisi olan Arslan Koyçiyev, tarih alanındaki uzmanlığını edebiyatla bütünleştirerek başarılı eserler ortaya koymaktadır.

Yazdığı eserlerde tasviri çok başarılı bir şekilde kullanan yazar, okuyucuyu hikâyenin içerisine çekmeyi başarmaktadır. Birçok edebiyat eleştirmeni tarafından övgüye layık görülen Koyçiyev, tarihî dönemlerdeki hayat gerçekliğini ideolojiden uzak bir şekilde kaleme almıştır. Koyçiyev, eserlerinde halkın örf-âdet ve geleneklerini ayrıntılarıyla, okura resmederek göstermektedir.

Davul Taş’ın Hikâyesi’nde idealist bir gazetecinin Sovyetler Birliği Dönemi’nde yapılan katliamları gün ışığına çıkarmaya çalışması ile KGB’den emekli bir albayın bu suçu örtbas etme gayretleri sırasındaki olaylar anlatılmaktadır. Gazetecinin iddiasına göre Sovyetler Birliği Dönemi’nde öldürülen insanların cesetleri bölgede bulunmakta ancak KGB çalışanları buradan çıkarılan cesetlerin çok daha eski çağlara ait olduklarını ileri sürmektedir. Davul Taş bölgesinden çıkarılan bir cesedin incelenmesi sırasında geriye dönüşlerle geçmişte yaşanmış birçok olay anlatılmaktadır.

Sayfa:
132 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.50 cm
Basım Yılı:
Ağustos 2021
Barkod:
9786257403245

Davul Taş’ın Hikayesi - Arslan Koyçiyev - Bengü Yayınları Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Ürünü beğendiniz mi?

Diğer müşterilerinde karar vermesine yardımcı olun.

Yorum Yap
Bengü Yayınları