Cumhuriyet Tarihi Seti 2 - Zorlu Yıllar (10 Kitap Lüx Kutulu) - Kazım Karabekir - Truva Yayınları

%
30
İNDİRİM
9786059851909
%
30
İndirim
400.00 TL
280.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Bu Kitaplar Okunmadan Yakın Tarih Doğru Bilinemez!..

1. Kitap
İmparatorluğun Çöküşü
“Birinci Dünya Savaşına Neden Girdik, Nasıl Girdik?”
Türk Milletini Dört Yıl Ateş Ve Kan İçerisinde Bırakan Ve Neticede Yüzyıllardan Beri Bu Kahraman Milletin Nice Fedakarlıkları Karşılığında Elde Tutulan Osmanlı Devleti’ni Parçalayan Birinci Dünya Savaşı’nın Milletimizi Alakadar Eden Cephesini İnceden İnceye Düşünmek Ve Öğrenmek Her Türk Vatandaşının Büyük Vazifesidir. Kazım Karabekir Paşa, Birinci Dünya Savaşı Esnasında Genelkurmay Başkanlığı İstihbarat Şubesini İdare Etmiş, Savaş Müddetince De Çanakkale, Irak Ve Kafkas Cephelerinde Önemli Görevlerde Bulunurken De Yaşadıklarını Kaydetmiş, Bu Anılarını “Birinci Dünya Savaşına Neden Girdik”, “Birinci Dünya Savaşına Nasıl Girdik”, “Birinci Dünya Savaşını Nasıl İdare Ettik - Erzincan Ve Erzurum’un Kurtuluşu, Sarıkamış, Kars Ve Ötesi” İsimli Eserlerinde Toplamıştır. Karabekir Paşa’nın Elinizde Tuttuğunuz “İmparatorluğun Çöküşü” İsimli Eser, Birinci Dünya Savaşına Neden Girdik, Nasıl Girdik? İsimli Eserleridir.

2. Kitap
Yeniden Dirilişe
“Birinci Dünya Savaşını Nasıl İdare Ettik?”
Kazım Karabekir Paşa, Birinci Dünya Savaşı Esnasında Genelkurmay Başkanlığı İstihbarat Şubesini İdare Etmiştir. Savaş Müddetince De Çanakkale, Irak Cephelerinde Önemli Görevlerde Bulunurken Doğu Cephesinin De Van Gölü-Muş-Çapakçur; Rus Ordularının Bolşeviklik Darbesiyle Sarsılması Üzerine De Kafkas Cephesinin Sağ Tarafında Bulunan İkinci Kolordu Komutanlığı’ndan, Erzincan’ın Karşısındaki Birinci Kafkas Kolordu Komutanlığı Görevlerinde Bulunmuştur. Paşa, Savaş Döneminde Tüm Yaşadıklarını Belgeler Ve Bilgiler Işığında Kayıt Altına Almıştır. Daha Önce Yayınevimiz Tarafından Yayınlanan ‘İmparatorluğun Çöküşü’ İsimli Eserinde Bu Anılarının, Osmanlı İmparatorluğu’nun Birinci Dünya Savaşı’na Neden Ve Nasıl Girdiğini Yazdığı Eserlerinden Oluşmuştu. Yeniden Dirilişe İsmiyle Yayınladığımız Bu Eser İse Paşa’nın, “Birinci Dünya Savaşı’nı Nasıl İdare Ettik Başlığı Altındaki, Erzincan Ve Erzurum’un Kurtuluşu, Sarıkamış, Kars Ve Ötesi” Bölümünü Kapsamaktadır.

3. Kitap
Nasıl Hristiyan Olacaktık?
“Bizi Silah Kuvvetleriyle Parçalayamayan Düşmanlarımız,
Fikir Kuvvetleriyle Mahvedeceklerdir.”
Fethi Bey (Okyar) Söz Alarak, Bana Gayet Sert, Kat’i Cevap Verdi: -Evet, Karabekir! Türkler İslamlığı Kabul Ettiklerinden Böyle Kaldılar... Ve İslam Kaldıkça Da Bu Halde Kalmaya Mahkumdurlar... Bunun İçin İslam Kalamayacağız... Ben De Aynı Sertlikle Şu Cevabı Verdim: “Fethi Bey, Bu Yabancı Fikri Şiddetle Reddederim! Geri Kalmaklığımıza Âmil Olan Şey Bir Değildir. Fütûhatçılık, Temsil Kudreti Gösterememek, Avrupa’nın İlim Ve İrfan Cephesiyle Temassızlık, İdarede İstibdat Gibi Mühim Sebepler Vardır...” Cumhuriyetin İlk Yıllarında ‘İslam İlerlememize Mani, Din Değiştirelim’ Tartışmalarını Ve Karabekir Paşa’nın Bu Fikri Savunanlara Çok Sert Tepkisi İle Lozan Heyetinde Bulunan Hahambaşı Hayim Naum’un İngilizlere Teklifini Okuyacaksınız. Masonların İttihat Ve Terakki Cemiyeti Üzerindeki Etkisini Ve Karabekir Paşa’nın Masonlar İle İlgili Görüşlerini, Yine Bu Kitapta Karabekir Paşa’nın Bulgaristan Esareti Günlerini Okuyacaksınız.

4. Kitap
Ermeni Dosyası
“Nereden Geldiler, Nereye Gidiyorlar?”
Ermeniler, Bir Komşu Devlet Realitesi... Bu Realite Bilinmedikçe, Huzur İçinde Yaşanamaz.
Bu Kitap, Ermenileri İki Kez Yenmiş Bir Osmanlı Paşasının, Bu Millet Üzerindeki Gözlemleri, Birikimleri...
Bir Osmanlı Paşasının Düşmanına Nasıl Baktığını, Nasıl Değerlendirdiğini Göreceksiniz...
Düşmanınızı, Küçümseyerek De Yenemezsiniz, Önemseyerek De...
Tanıyacaksınız!
Kazım Karabekir Paşa, Tanımış, Yenmiş. Bizlere  de Tanıtıyor Yenilmeyesiniz Diye...

5. Kitap
Büyük Hesaplaşma
“İzmir Suikastı”
Mustafa Kemal Atatürk’e, İzmir Suikastı Teşebbüsünün Görüldüğü Davayı Ele Alan İstiklal Mahkemesi Kararlarında Göze Çarpacak Derecede İsabetsizlikler Olduğu

Marka:
Truva Yayınları
Yazar:
Kazım Karabekir
Sayfa:
3896 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Şubat 2021