Çöpten Toprağa Bir Kompost Hikayesi - Elif Çatıkkaş - Vakıfbank Kültür Yayınları

%20 İndirim
9786256647060
%
20
İndirim
224,00 TL
280,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Çöpten Toprağa Bir Kompost Hikayesi - Elif Çatıkkaş - Vakıfbank Kültür Yayınları

ÇÖPLERİMİZİ DÖNÜŞTÜRÜYORUZ!
“Şehir hayatında çöplerimizle ne yapacağız?” sorusuna Kokopelli Şehirde ekibi ile verecek bir cevabımız var:
KOMPOST!
Çağlar öncesine dayanan bir uygulama olan kompostun 
temel mantığı, yaşamın ve toprağın işleyişini anlamaktan 
ve onu taklit etmekten geçiyor. 
Bu kitabı rehber edinip işe başlayabilirsiniz. 
Göreceksiniz, çöpten kompost yapmak aslında çok basit. Toprağı onarmak ve sağlıklı beslenmek için:
YAŞASIN KOMPOST!
Çöpten Toprağa Bir Kompost Hikâyesi okullarda 
ve evlerimizde, kendine yeten bahçeler kurmak için 
farklı yöntemlere yer veren ve çocukların yetişkinlerle birlikte kompost yapmayı öğrendiği dopdolu bir kitap! 
Yazar Hakkında:
Yasemin Kırkağaçlıoğlu
Koç Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan yazar, 10 yıla yakın süreyle danışmanlık ve strateji yönetimi alanında çalıştı. Can ve Ela’nın doğumuyla birlikte sağlıklı gıdaya erişim konularına daha fazla kafa yormaya başladı ve bu sırada permakültürle tanıştı. 2017’de Permakültür Tasarım Sertifikası’nı aldı. Aynı yıl, Elif Çatıkkaş’la birlikte şehirde ekolojik yaşam ve gıda yetiştiriciliği üzerine birey, okul ve şirketler için eğitim, tasarım ve uygulama danışmanlığı sunan Kokopelli Şehirde’yi kurdu. 2019’da “Permakültür Tasarım Sertifikası Eğitmen Eğitimi”, “Çocuklar Permakültürün İçinde” ve İsveç “Ridgedale Permaculture” çiftliğinde küçük çiftçilik eğitimlerini aldı. Attığımız bireysel adımların kurduğumuz bağlarla birlikte bir değişim başlatabileceğine inanıyor ve bunun için çalışmalar yürütüyor. Yaşam İçin Toprak Derneği kurucu üyesi olarak okullarda, kendine yeten bahçeler kurulması için çocuklarla ve öğretmenlerle birlikte yolculuğuna devam ediyor.
Elif Çatıkkaş
2006 yılında Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan yazar, 10 yıldan fazla bankacılık sektöründe bilgi teknolojileri alanında çalıştı. 2016 yılında bir yuvanın bahçesine yaptığı kerpiç fırından ilham alarak, doğal yapılar konusunu araştırmaya başladı. 2018 yılında Permakültür Tasarım Sertifikası’nı aldıktan sonra Savory Network’te “Bütüncül Yönetim” eğitimini tamamladı. Aynı yıl, İstanbul Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi “Uygulamalı Bahçıvanlık” sertifika programını bitirdi. “Permakültür Tasarım Sertifikası Eğitmen Eğitimi” ve “Çocuklar Permakültürün İçinde” eğitimlerini tamamladı. Kırsalda ekolojik mimari ve doğal yapılar üzerinde araştırmalarını deneyimleme imkânı buldu. Gelenekle geleceği birleştirme fikrini, babaannesinin el yordamıyla uyguladığı sürdürülebilirlik ilkelerinin ilhamıyla geliştirdi. Bilgi Üniversitesi’nde kültürel incelemeler alanında tamamladığı yüksek lisans eğitimiyle pratik bilgileriyle teorik altyapısını harmanlama fırsatı buldu. Kerem’in annesi, Kokopelli Şehirde’nin eş kurucusu, Yaşam İçin Toprak Derneği’nin de kurucu üyesidir.
Ayşe Soylu Delier
Yıldız Teknik Üniversitesi, Fransızca Mütercim-Tercümanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi’nden Pedagojik Formasyon Sertifikası’nı aldı ve Fransızca öğretmeni olarak çalışmaya başladı. &

Sayfa
72Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
23.00x20.00cm
Basım Yılı
Mart 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler