Bu Toprak Onları Unutmaz - Boris Vasilyev - Ceylan Yayınları

9789756304785
%
25
İndirim
37.50 TL
50.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Bu Toprak Onları Unutmaz Ürün Açıklaması

Ülkemizde Sakindi Oranın Şafakları romanıyla tanınan ünlü Sovyet yazarı Boris Vasilyevin Bu Toprak Onları Unutmaz romanını kitapseverlerle buluşturuyoruz.

Birinci baskısı birkaç ayda tükenen bu kitabın 2. Baskısı, 29 yıl sonra yapıldı. Aslında bu kitabın dramatik serüveni, faşist 12 Eylül darbesinin ağır tahribatını, kendi çapında çarpıcı bir biçimde gösteriyor.

Sanat Emeği Yayınlarınca 1. Baskısı Nisan 1980de yapılan elinizdeki roman, kısa sürede tükenir ve 2. Baskı hazırlıkları için yayınevine gidildiğinde, kapısına vurulmuş mühürle karşılaşılır. 12 Eylül cuntası pekçok yayınevi gibi Sanat Emeği Yayınlarını da kapatmıştı.

Roman, Sovyetler Birliğinin Hitler faşizmine karşı verdiği Büyük Anayurt Savaşında destanlaşan Brest Kalesi direnişini anlatıyor. Brest Kalesinde, Faşizmi yenilgiye uğratmanın ilk tohumları atılır. Ve Kale düşmemiştir. Kale yaralanmıştır yalnızca.

Boris Vasilyev, kitaba yazdığı Sonsözde şöyle diyor:

Tarihçiler destanlardan pek hoşlanmazlar, ama size mutlaka tam on ay boyunca, 1942 Nisanına değin kaleyi inatla savunan adı belirsiz direnişçiden de söz edeceklerdir. Bir yıla yakın bir zaman savaştı. Tam bir yıl, kimse bilmeden, ne bir yoldaş, ne de emir alacak bir üst olmadan, erzaksız, malzemesiz... Adını ve rütbesini öğrenemedik. Bir Rus askeriydi...

Marka
Ceylan Yayınları
Yazar
Boris Vasilyev
Sayfa
237Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.00cm
Basım Yılı
Şubat 2009

Bu Toprak Onları Unutmaz Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı