Bremen Mızıkacıları (Sen de Oku Klasikler) - Grimm Kardeşler - Tudem Yayınları

9786052858349
%
30
İndirim
62.30 TL
89.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
500TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Bremen Mızıkacıları (Sen de Oku Klasikler) - Grimm Kardeşler - Tudem Yayınları

Bremen Mızıkacılarına “SEN de OKU” dokunuşu...

Mavisel Yener, Grimm Kardeşlerin hayatı, müziği ve dostluğu coşkuyla kutladıkları Bremen Mızıkacıları adlı eşsiz klasiğini ritmik bir dille, şiir formunda yeniden anlatıyor. 

Demet Özdemirin kartpostalları aratmayan resimleri eşliğinde “SEN de OKU Klasikler” koleksiyonundaki yerini alan kitap, mutluluğa giden yolun geçmişi geride bırakmaktan ve yeni başlangıçlara doğru cesurca adım atmaktan geçtiğini hatırlatıyor.

İnsanların “acımasız” dünyasına hayvanların gözünden bakmamızı sağlayan bu hiç eskimeyen fabl, ortak akılla ve birlikte çalışarak her engelin aşılabileceğinin altını çiziyor. 

Eşek, köpek, kedi ve horoz...
Ruhları genç, bedenleri yaşlı kader ortakları...
Gözden düşüp de yerlerine yurtlarına sığamayınca, kendi umut masallarının kahramanı olmakta bulurlar çareyi. 

La. Si. Do. Re. 
Kâh gülüp kâh şarkı söyleyerek notaların izinde tutarlar Bremenin yolunu. Hüzünleri geride bırakıp dostlukla birbirlerine sarılan dört yoldaş, kafa kafaya verip alırlar Bremen Mızıkacıları adını. Ortak hayallerini pusula yapıp dere tepe düz giderler. Yol biter, Bremen görünmez. Yorgun, bitkin uykunun kollarına teslim olacakken, karanlığın kalbinde beliren ince bir ışık seyrini değiştirir maceralarının. Ufukta gizemli bir ev, üstünde hırçın notalarla yükselen şarkı bulutları vardır. Derken büyük bir gümbürtü, görmeye değer bir cümbüş! Sonrasında ise akıllara zarar bir canavar tarafından bozguna uğratılan kötü kalpli hırsızlar...
 
Dört kafadarın ömürleri boyunca sırtladıkları ağır yükün masalını anlatan Bremen Mızıkacıları, hayatın anlamını sevgi ve dostlukta arayarak okurları şiirlerle, şarkılarla dünyaya neşe saçmaya çağırıyor.   

Haydi dostlar! Aaaiii. Hav. Miyav. Ürüüüü. 
Do. Re. Mi. Fa. Sol. La. Si.

Sayfa
80Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
2024
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler