Bosna Hersek Savaşının Kalıntıları Tomaşitsa - Toplu Mezarı - Muyo Begiç - Okur Kitaplığı

%
25
İNDİRİM
9786052901199
%
25
İndirim
119.44 TL
89.58 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi

Kredi kartı peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.

Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Bosna Hersek Savaşının Kalıntıları Tomaşitsa - Toplu Mezarı - Muyo Begiç - Okur Kitaplığı Açıklaması

Bu monografi bir toplu mezarını tanımlayan dünyada ilk ve tek monografi örneğidir. Bosna-Hersek Cumhuriyetine yapılan saldırıda benzersiz olan; Sırp hükümeti, asker ve polislerinin Priyedor bölgesi Boşnaklarına karşı davranışlarıdır. Priyedor şehrinde bulunan en büyük ilkel toplu mezarı Tomaşitsa toplu mezarıdır.

Görünümleri genel olarak taraflarınca yapılan suçları küçültme, minimalize etme ve sahte bir imaj oluşturma çalışmalarına dayanmaktadır. Maalesef, uluslararası hukukta insanlığa karşı yapılan bu suçu kutlayanlar da bulunmaktadır.

Amacımız sadece Tomaşitsayı hatırlatmak değildir. Masum mağdurların ceset kalıntılarını bulma, çıkartma, tanımlama ve gömme; işlemlerin aktif katılımcılar olarak şimdiye kadar Tomaşitsa toplu mezarı hakkında bulunup işlenen bilgilerini eksiksiz bir şekilde sistematize etme ve yayınlama borcumuzu ödemek istedik.

Bu monografi vasıtasıyla mağdurların öldürülmesinden, mezarların ortaya çıkmasından, mezarların gizlemesinden ve yerinin değiştirilmesinden, bulunmasından, mezarın kazılmasından, mağdurların tanımasından, mağdurların öldürme şekillerinden ve mağdurların ceset kalıntılarının gömülmesi de dahil tam bir şekilde Tomaşitsa toplu mezarını irdelemek istedik.

Boşnaklarının trajedisi hakkında çok az şey bilinmektedir. Bu monografi aracılığıyla kamuyu Priyedor bölgesindeki yaşanan savaş dehşetini ve Boşnaklara yapılan soykırımı dünya kamuoyuna tanıtmak istiyoruz.

Yazar:
Sayfa:
168 Sayfa
Kağıt:
Kuşe Kağıt
Boyut:
21.00x28.00 cm
Basım Yılı:
Haziran 2021
Barkod:
9786052901199

Bosna Hersek Savaşının Kalıntıları Tomaşitsa - Toplu Mezarı - Muyo Begiç - Okur Kitaplığı Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Ürünü beğendiniz mi?

Diğer müşterilerinde karar vermesine yardımcı olun.

Yorum Yap