Borçlar Hukuku Genel Hükümler Pratik Çalışma Kitabı - Sinan Okur - Adalet Yayınevi

9786052645420
%
3
İndirim
533.50 TL
550.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
500TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Borçlar Hukuku Genel Hükümler Pratik Çalışma Kitabı - Sinan Okur - Adalet Yayınevi

“Borçlar Hukuku Pratik Çalıs¸ma Çözüm Metodu ve Örnek Çözümler” isimli eserin yaklas¸ık 2 yıl evvel baskısı tükenmis¸ti. Israrlı taleplere ragˆmen, eserde yapmak istedigˆim degˆis¸iklikleri ileri sürerek, eserin yeni basısını sürekli öteledim. Ancak eserin basısını erteleme hususunda sıgˆınabilecegˆim mazeretler zamanla tükendi.

Zira yıllara sâri olarak devamlı artan akademik ve s¸ahsi mes¸guliyetler çalıs¸ma üzerinde esaslı bir mütalaa için gerekli olan zaman ve fırsatın dogˆmasına izin vermedi. Öte yandan Türk hukukunda talep metoduna göre hazırlanmıs¸ bir pratik çalıs¸ma kitabının bulunmaması kars¸ısında, eserin yeniden yayımlanması bir zarurete dönüs¸tü. Hal böyle olunca gerek ögˆrencilerimin gerekse dostlarımın ısrarlı tes¸vikleri neticesinde, s¸imdilik bir ihtiyaca binaen eserin mevcut haliyle yayımlanması uygun görüldü. Bu manada elinizdeki eser, daha önce yayımlanan “Borçlar Hukuku Pratik Çalıs¸ma Çözüm Metodu ve Örnek Çözümler” isimli eserin, yalnızca pratik çalıs¸malara hasredilen ikinci bölümünün ciddi bir degˆis¸iklik yapılmaksızın yeniden yayımlanmasından ibarettir. Söz konusu eserdeki, pratik çalıs¸ma çözüm metoduna ilis¸kin giris¸ bölümünün hacmi, yapılan eklemeler sebebiyle, anılan bölümün ilk s¸ekline nazaran bir hayli arttıgˆı için, söz konusu bölüm müstakil bir bilimsel eser olarak “Türk Medeni ve Borçlar Hukukunda Metot” adıyla 2022 yılında yayımlandı.

Elinizdeki eser ise bahsedilen giris¸ bölümünü somutlas¸tıran ve örneklendiren, pratik çalıs¸maların yeniden yayımlanmasından ibarettir. Pek çogˆu derslerde çözülen veya sınavda sorulan bu pratik çalıs¸malar, “Türk Medeni ve Borçlar Hukukunda Metot” isimli eserde çizilen teorik çerçevenin ve talep metodunun, nasıl uygulanacagˆını göstermektedir. Bahsi geçen pratik çalıs¸ma çözümlerinin yeniden yayımlanmasında kural olarak ilk yayımlanıs¸ biçimine sadık kalınmakla beraber eserin kaynakçası yeniden düzenlenmis¸tir. Çalıs¸madaki bir digˆer yenilik ise her biri yas¸anmıs¸ olay veya mahkeme kararlarından esinlenen ve çözümü ögˆrenciye bırakılmıs¸ yeni olayların, çalıs¸manın bu basısına dahil edilmis¸ olmasıdır. Çözümü verilmeyen olayların akabinde ögˆrenciye kendi çözümünü olus¸turması için belli bir sayfa aralıgˆı bos¸ bırakılmıs¸; böylece ögˆrencinin kendi çözüm s¸emasına ilis¸kin notlarını ilgili yere yazmasına imkân sagˆlanmıs¸tır.

 

Yazar
Sayfa
550Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
16.00x24.00cm
Basım Yılı
Kasım 2023
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler