Bir Tilkiyi Nasıl Evcilleştirirsin? - Lee Alan Dugatkin - Liberus Yayınları

%20 İndirim
9786256982055
%
20
İndirim
67.20 TL
84.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Bir Tilkiyi Nasıl Evcilleştirirsin? Ürün Açıklaması

Sibiryada, kuyrukları ve sarkık kulaklarıyla, herhangi bir evcil köpek kadar uysal ve dost canlısı, tüylü, dört ayaklı canlılar var. Ancak bunlar köpek değil, bugüne kadar yapılmış en şaşırtıcı deneyin başaktörleri olan tilkiler. 1959 yılında biyolog Dmitri Belyaev ve Lyudmila Trut, SSCBdeki tilki çiftliklerinden birkaç düzine gümüş tilki üzerinde çalışmaya başlayarak kurtların köpeğe evrimini gerçek zamanlı olarak yeniden yaratmaya, on binlerce yıl süren evrimi birkaç on yıla sığdırmaya çalıştılar.

Belyaevin 1985teki ölümünden bu yana bu çalışmanın başındaki bilim insanı olan Lyudmila Trut, biyolog Lee Alan Dugatkin ile birlikte, içinde politik çatışmaların, bilimsel çalışmaların ve hayvan sevgisinin olduğu tüm bu maceranın öyküsünü anlatıyor. Dugatkin ve Trut, Sibiryanın zorlu kışlarının ortasında girişilen çığır açan bu deneyin detaylarını, bilim tarihinin nasıl geliştiğini ve bugün nasıl gelişmeye devam ettiğini gözlerimizin önüne seriyor.

Bir Tilkiyi Nasıl Evcilleştirirsin? bilim insanlarının işbaşında olduğu inanılmaz bir öykü sunuyor, aynı zamanda insanları ve hayvanları zaman içinde bir araya getiren derin bağları da övgüyle anıyor.

Marka
Liberus Yayınları
Yazar
Lee Alan Dugatkin
Sayfa
250Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.00x19.50cm
Basım Yılı
2023

Bir Tilkiyi Nasıl Evcilleştirirsin? Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı