Bir Mubadilin Dilinden Ordu Kültürü - Ksenofontas K. Akoğlu - Çınaraltı Yayınları

9786258319378
%
30
İndirim
210.00 TL
300.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Bir Mubadilin Dilinden Ordu Kültürü Ürün Açıklaması

Bu kitap; hayat mücadelesi için Ordudan gurbete göçmüş, sıla özlemi çeken Ordulular ve belki de onların babaları gibi memleketleri ile ilgili hatıraları olmayan çocuklarına, dedelerinin ata yurtlarındaki yaşamları hakkında birçok örnek sunmaktadır.

Çocuk oyunları başta olmak üzere yazılmış her şey, hayat mücadelesi içinde olan hemşerilerimize anlık de olsa Ordumuzu hatırlatmaya yetecektir. Bu kitap, aynı zamanda tarihi süreç içinde daha önceleri şehrimize göçlerle getirilen kültürleri de dile getirmektedir. Dolayısıyla bu kıymetli çalışma bir Karadeniz bölgesi kültürü kitabı olarak da kabul edilebilir.

Bir Mübadilin Dilinden Ordu Kültürü isimli bu kitap aynı zamanda kendi türünde yazılan eserlerin en genişlerinden biridir. Tarih, edebiyat iktisat, hikâyeler, hurafeler, düğünler gibi birçok konunun yanında çocuk oyunlarından, mutfak gereçlerine kadar detaylı bir şekilde ele alınan konular bu çalışmaya bir kaynak kitap haline getirmektedir. Dolayısıyla Ordu ve Türk kültürüne ciddi bir katkı sunacaktır.

Bu tercüme çalışması: genç kuşakların, büyüklerinin sanat, edebiyat ve kültürüne ilgi duymasını da sağlayacaktır. Bu eser günümüz şartlarından dolayı kültürel bir erozyon ve yok olma karşısında, kendi şehrimizin gerçek kültürünün hafızalarda kalmasına yardımcı olacak bir kaynaktır.

Marka
Çınaraltı Yayınları
Yazar
Ksenofontas K. Akoğlu
Sayfa
544Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
20.00x25.00cm
Basım Yılı
2023

Bir Mubadilin Dilinden Ordu Kültürü Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı