Benzersiz Kızım - Guadalupe Nettel - Livera Yayınevi

9786259995472
%
15
İndirim
221.00 TL
260.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
500TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Benzersiz Kızım - Guadalupe Nettel - Livera Yayınevi

Benzersiz Kızım’da, Guadalupe Nettel olağanüstü bir dürüstlükle gündelik hayatı olduğu gibi aktarırken bizleri gerçekten önemli olan yegâne şeyle yüzleştiriyor: yaşam, ölüm ve başkalarıyla aramızdaki ilişkiler. Tüm bunlar, bu romanın inceleyip derinleştirdiği annelik deneyimi üzerinden anlatılıyor. 
Annie Ernaux 

Nettel özgür. Kendine özgü gözü pek bir anlatım tarzı yaratmayı başarmış, dünyada var olmanın eşsiz ve korkusuz bir yolu bu. Günümüz Latin Amerika edebiyatının vazgeçilmez seslerinden.
Enrique Vila-Matas

2023 Uluslararası Booker Ödülü kısa listesine kalan Benzersiz Kızım’da Guadalupe Nettel otuzlu yaşlarında iki kadının hikâyesine odaklanıyor. Alina ve Laura. Hayatlarının akışını aile kurmaktan bağımsız bir şekilde kurgulayan bu iki arkadaştan Laura çocuk istemediğine karar vererek sterilizasyon ameliyatı olurken, Alina anne olma düşüncesine sıcak bakmaya başlayıp hamile kalır. Ancak zaman içinde Alina’nın hamileliğinde birtakım komplikasyonların çıkması ve Laura’nın komşusunun küçük yaştaki oğluyla derin bir bağ kurmaya başlamasıyla birlikte her iki kadın da bu karmaşık duygularla başa çıkmak zorunda kalacaktır. 

Benzersiz Kızım boyunca Nettel nasihat vermekten ve duygusallığa yaslanmaktan kaçınarak keskin bir üslupla annelik, feminizm, şiddet ve insan ilişkileri üzerine çarpıcı bir hikâye anlatıyor. Tüm güçlü romanlar gibi zorlu sorulara yanıt ararken zihinlerimize yeni yeni sorular düşürüyor. 

Sayfa
192Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
2023
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler