Benden Kalan - Ali Yiğit - Kutlu Yayınevi

%
20
İNDİRİM
9786257200707
%
20
İndirim
58.00 TL
46.40 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Köylerimizin yaşaması lazım. Bütün köyleri şehre indirme politikaları maalesef köylerimizi bitirdi. Köyde hayat vardı; hayvancılık, tarım, ziraat, ormancılıkla meşgul olunur, harcaması az bereketi bol topraklar  şehirleri doyururdu.

O güzelim köy okulları!  Bütün köy okullarına bakın; köyün  en güzel yerlerine yapılmıştır. Zamanında cıvıl cıvıl çocuklar oynar, öğretmenler köyde oturur, bir yanda öğretmen bir yanda imamlar.., halkın kültürüne katkıda bulunurlardı. Köylerde başka bir saygı ve sevgi vardı insana karşı. Bayramlar, kandiller, düğün-dernek insanı bir başkaydı köyün. Gurbettekilerin ziyaret, köydekilerin   sıla için dört gözle bekledikleri zamanlar  yaşanırdı.

Bir de büyük şehir yasasıyla Köy yerine Mahalle kelimesini koymadılar mı, yüreğimi en çok yakan işlerden biri bu oldu. Yasal bir zorunluluk deyip adını değiştireceğine yasal bir çare bulaydın da hatıralarımızı, hayallerimizi yıkmasaydın ne olurdu ki? Elbet et yiyemez, peynire dokunamazsın artık, olanlar oldu. Ne kadar teşvik verilirse verilsin, emekli üç beş kişiden başkası gitmiyor artık köylere. Şehirlerin ruhu mu kalmış, kaçmak için yer arayanlar da insansızlıktan  yerleşemiyor köylere. İyisiyle kötüsüyle arıyoruz köyümüzü.

Umudum mahşere kaldı artık.

Marka:
Kutlu Yayınevi
Yazar:
Ali Yiğit
Sayfa:
304 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
15.00x22.00 cm
Basım Yılı:
Ocak 2021