Başka Bir Takvimin Geleceği - Annalee Newitz - Epsilon Yayınevi

9786254142949
%
40
İndirim
70.53 TL 108.50 TL
Ekstra İndirimli Ürün
65.10 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Başka Bir Takvimin Geleceği Ürün Açıklaması

“Ben bir anarşistim ama bu bomba taşıdığım anlamına gelmez. Kapitalistlerin ve siyasetçilerin çok daha tehlikeli olduğunu bildiği bir şey taşıyorum:

Onların hükmünden kurtulup özgür kalma hayalini!”

 

Bir yanda kadınlara üzerine basılıp çiğnenmesi gereken bir böcek gibi bakan Ahlak Savaşçısı Comstockçılar, bir yanda ise özgür bir gelecek yaratmanın telaşıyla yanıp tutuşan

Harriet’ın Kerimeleri.

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasının belli bir grubun tekelinde olduğu ve kadınların yalnızca annelik yapmak için yaratıldığı görüşünün hüküm sürdüğü bir dünya inşa edildi.

Kerimelerinse tek bir derdi var: Cinsiyet gözetmeksizin her bireyin bedeni ve geleceği hakkında yalnızca kendisinin söz sahibi olabilmesi.

Belli bölgelerdeki kayalıklarda bulunan Zaman Makineleri aracılığıyla yalnızca seyyahların zamanda yolculuk yapabildiği bir dünya düşleyin. Bir seyyah, Ahlak Savaşçısı bir Comstockçı da olabilir Harriet’ın Kerimeleri’nden biri de.

Ve zamanda tashih yapabiliyorlar.

Başka Bir Takvimin Geleceği, bizi 2022’den çekip çıkarıyor. Kendimizi 1992’de, Alta California’da bir punk rock konserinde de bulabiliyoruz, üstümüze türlü deniz canlılarının yapıştığı Ordovisyen Devri’nde de,1800’lü yıllarda, Osmanlı işgalindeki Raqmu’da da...

Tarihin tozlu sayfaları karıştırılıyor ve seyyahlar tarihi yeniden yazma mücadelesine girişiyor.

 

“Bir daha hiçbir genç kız, yaşadığı bedensel durumu, değiştiremeyeceği bir kadere dönüştürerek kanunlar tarafından çaresizliğe sürüklenmeyecek!”

Marka
Epsilon Yayınevi
Yazar
Annalee Newitz
Sayfa
384Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
2023

Başka Bir Takvimin Geleceği Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı