Balkanlar - Svetlana Savitskaya - Baygenç Yayıncılık

%
27
İNDİRİM
9786057518705
%
27
İndirim
40.00 TL
29.20 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Bir gecede toprağın suyundan bıktıktan sonra, uzun boylu akasyalar taşların ve ağaçların büyülü sessiz bir çatlakla ebedi yüzleşmesinden dolayı, eski Roma yolunun asırlık mermer levhalarını köklerinden kaldırdı. Gecenin serinliğini yer kaybediyordu, çalıdan çalı, ağaçtan ağaç. Horozların ötüşü, inekler mooing ile uyandı Eski Zagra. Evet çobanların gürültülü bağırışları ve kırlangıçlarla cıvıl cıvıl güneş ortaya çıktı. Dağların arkasından gelen parlaklığı, şafak ilahisine yeni bir akor ekliyordu.

Vadi yeni bir günün beyaz sıcağıyla kavruluyordu. Halıyı önüne seren yaşlı Becourt, her zamanki gibi oturup ezanı bekliyordu. Kırmızı kiremitli badanalı taş evlerde açıldı pencereler. Türk pipolarından kokulu tütün dumanı çekildi ve taze demlenmiş kahve.

Kırlangıçların cıvıltısı aniden yoğunlaştı. Büyükbaba ve torunu hemen fark ettiler ve aynı anda başlarını huzursuz olan kuşlara çevirdiler. Onlar bir adam tarafından korkutulmuştu, ve hızla yükseldiler.

Bulgaristanda denilen nice yıllık bahçe kokulu sardunya değil, Zhivkanın tam vesayeti altında Draganovların bahçesindeydi. Yürümeye başlayan çocuk gibiydi ve kız onu sulamak için çok tembeldi! O büyülü bitki onu şaşırttı ve onun güzelliğiyle mutlu oluyordu. Bu yüzden kuyudan çiçek tarlalarına birkaç kez yorulmadan koştu durdu!

Günde birkaç kez, sadece hafif örgüler parlıyordu! Zhivka büyümüşte çalılıkların yerini kazacak, omurgayı bölecek, bütün bir toprağa on özdeş filiz ekecek, Bakıyorsun yeniden büyür ve bir aileye dönüşür. Çalıların kendisi adam boyu gibi, avuç içi gibi gökyüzüne doğru açılmış yapraklar, küçük bir toprağı karıştırarak güneşe el sallamak gibi. Bu yüzden şişiriyor, sırf canlı ve neşeli! Sadece oyulmuş yaprağa dokun, bu bir koku, sağlıklı olanlar tüm avluya karışacak.

Marka:
Baygenç Yayıncılık
Yazar:
Svetlana Savitskaya
Sayfa:
400 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
14.00x20.00 cm
Basım Yılı:
Şubat 2021