Babasının Süsü Hz. Zeyneb - Abdullah Kara - Uğurböceği Yayınları

9789752613690
%
35
İndirim
39.00 TL
60.00 TL
6 adet stokta!
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Babasının Süsü Hz. Zeyneb Ürün Açıklaması

Hz. Zeyneb, Efendimizin (a.s.m.) ilk goncası, “babasının süsü”ydü. Dünyanın en mükemmel anne-babasının terbiyesi altında vahiy atmosferi içinde büyüdü. Gençlik çağının başlarında annesinin davetiyle ilk Müslümanlardan olma şerefine erdi.

Mekkeli müşriklerin baskı ve işkencelerine aldırmadan İslam davet mücadelesinde aktif olarak yer aldı. Eşsiz bir cesaretle babasına yardıma koşarak müşriklerin karşısına kahramanca dikildi. En zor imtihanlardan geçti ama imanından asla taviz vermedi.

İşkencelere maruz kaldı, devesinden düşürülerek karnındaki çocuğu katledildi. Alemlerin Efendisi olan babası, “O benim en değerli kızımdır. O benim için yaralandı” buyurarak onu taltif etti.

Eşini çok sevdi. Ama bu sevgi onu inancının gereğini yapmaktan alıkoymadı. Çok arzu ettiği halde eşinin İslam’a karşı mesafeli duruşu onu iki sevgi arasında bıraktı. İkisinden de vazgeçmedi. Onun payına hep hasret, hüzün ve gözyaşı düştü. Sabrı, sebatı, aklı, feraseti ve cesareti sayesinde ikisini de kazandı.

Bu kitap, Hz. Zeyneb’in örnek mücadelesini, sevgisine sonuna kadar sahip çıkışını, sabır, sebat ve zaferini roman tadında akıcı bir üslupla anlatıyor. Bir solukta okuyacaksınız.

Marka
Uğurböceği Yayınları
Yazar
Abdullah Kara
Sayfa
152Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Nisan 2020

Babasının Süsü Hz. Zeyneb Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı