Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi ve Türkiye

%20 İndirim
9786256455108
%
20
İndirim
272.00 TL
340.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi ve Türkiye

Avrupa Birliğine giden yolda ilk uluslararası kuruluş olan Ortak Pazarın başlangıcından ve onu hazırlayan diğer anlaşmaların yapılış tarihinden önce kurulan Avrupa Konseyi, geniş Avrupa ailesi için bir demokrasi çatısı oluşturmuştur. Bu çatı altında, demokrasinin beşiği olduğu söylenen yerel yönetimler kendilerine, birlikte gelişip ortaklıklar yapacakları bir zemin bulmuşlardır: Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi.
Avrupa Konseyinin yapısını oluşturan üç önemli organdan ilki, hükümetlerin temsil edildiği, üye ülkelerin Dışişleri Bakanlarından oluşan Bakanlar Komitesi; ikincisi, parlamentoların temsil edildiği, ulusal parlamentoların üyelerinden atanan üyelerden oluşan Parlamenterler Meclisi ve üçüncüsü, yerel ve bölgesel yönetimlerin temsil edildiği ve bunların seçilmiş üyeleri arasından oluşturulan Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresidir.
Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi (AKYBYK), kuruluşunun ilk yıllarında, Avrupa Konseyinde yerel ve bölgesel yönetimleri temsil eden danışman organ olarak tanımlanmaktaydı. Zaman içinde görevlerinde meydana gelen değişiklikler sonucu bugün Kongre, 46 Avrupa Ülkesinin seçilmiş 150.000den fazla yerel ve bölgesel meclis üyesini temsil eden; 306 asil, 306 yedek toplam 612 üyeden oluşan ve bütün Avrupayı kapsayan bir siyasi meclistir.

Yazar
Sayfa
408Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Aralık 2023
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler