Aşk Dilimiz Yunus Emre - Mustafa Tatcı - H Yayınları

9786256618107
%
25
İndirim
356,25 TL
475,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Aşk Dilimiz Yunus Emre - Mustafa Tatcı - H Yayınları

I·nsanı yeniden ins¸a^ etmek, onu yas¸adıgˆı c¸agˆın insanı ha^line getirmek, fikirlerini, haya^llerini yu¨celtmek, yepyeni ru¨yalar go¨stermek ve o ru¨yalarını yeniden yorumlamak; du¨s¸mu¨s¸se du¨s¸tu¨gˆu¨ yerden kaldırmak, onu Hakk’a ve hakikate hazırlamak, kulluk bilinciyle donatıp Allah’a la^yık ha^le getirmek.
Gerc¸ekte peygamberlerin ve onların izinden giden Hak dostlarının ve aydınlanmıs¸ go¨nu¨lerin misyonu ve insanlıgˆa mira^sı da budur. Bu mira^s, putlas¸tırılan bu¨tu¨n sahte du¨s¸u¨ncelerden kurtulup insanlıgˆın yeniden ins¸a^ edilmesini sagˆlayacak biricik gerc¸ektir, bas¸ka bir s¸ey degˆil. Burada konumuz olan Yu^nus Emre de insanlıgˆı du¨s¸tu¨gˆu¨ yerden kaldıranlardan, benlik c¸ukurundan kurtaranlardan biridir.
Yu^nus, varlıgˆının, hakikatinin ve I·sla^m’ın aslından uzaklaşmanın insanlıgˆın kendine gelmesi ic¸in bu¨tu¨n degˆerleri yeniden yorumladı. I·rfa^n terbiyesinden gec¸en her a^rif gibi oda bazı yanlıs¸ları so¨ku¨p yerine yepyeni degˆerler koydu. Yas¸adıgˆını so¨yledi, so¨yledigˆini yas¸adı. Kendimize gelmemiz ic¸in go¨nu¨lerimizi sarstı gitti.
Yu^nus,13.asrın sonlarında yanan go¨nu¨lere, terleyen alınlara bir saba^ meltemi gibi esti, ic¸imizi serinletti. Ca^n kulagˆımızı ac¸tı. As¸k illerinden bize s¸irin haberler getirdi. Varlık ve yaratılıs¸la ilgili sorularımıza cevaplar verdi.
Elinizdeki “As¸k Dilimiz Yu^nus Emre” adlı eser; Yu^nus’un gu¨nu¨mu¨z insanınca daha iyi anlas¸ılması, du¨s¸u¨ncelerinin daha dogˆru ve sagˆlıklı bir s¸ekilde degˆerlendirilebilmesi ic¸in hazırlanmıs¸tır. Bu eserde go¨nu¨l dilimiz Yu^nus Emre’nin hayatı, eserleri ve go¨ru¨s¸lerinden bas¸ka 61 ila^hi^sinin yorumu yapılmaktadır.

Sayfa
352Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Mayıs 2024
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler