Arapça Hızlı Okuma - Musa Yıldız - Akdem Yayınları

9786258439311
%
25
İndirim
187.50 TL
250.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Arapça Hızlı Okuma - Musa Yıldız - Akdem Yayınları

Bu kitabın şimdiye kadar ki okuma kitaplarından en önemli farkı, giriş kısmında okuma becerisine dair verilen teorik bilgilerin hemen ardından, ilk bölümündeki alıştırmalarla görme-tanıma aşamasından başlayarak öğrenciye yeni ve farklı bir ufuk açmasıdır. 
Burada, değişik fontlarla yazılmış yazılarla yoğun biçimde karşılaşan öğrencinin ileride karşılaşacağı metinlere karşı zihninde görsel bir ön hazırlık yapması hedeflenmektedir. 
Bu bölümden itibaren aynı anda, zaman unsuru da ön plana çıkarılarak, öğrenciye etkin bir okumanın en önemli boyutu olan hız kazandırılmaya çalışılmaktadır. Orta vadede her öğrenci kendi hızını biraz yükselterek okumasına eskisine göre yeni bir ritim kazandırabilecektir. 
İkinci bölümde kavrama konusu üzerinde durulmakta, kavramayı geliştirici ve hızını artırıcı alıştırmalara yer verilmektedir. 
Üçüncü bölümde ise hatırlamayı artırıcı çalışmalarla, Arapça kelime ve kavramlarla ilgili olarak öğrencinin belleğini güçlendirici çalışmalar sunulmaktadır. Çalışma hazırlanırken sadece hızı önemseyen bir strateji önerisiyle yetinilmemiş, hızı da içeren ama aynı zamanda anlama-kavrama ve bellemeyi ihmal etmeyen bir okuma becerisinin kazandırılmasında yol gösterici olmak da hedeflenmiştir. Bu yapılırken, okuma becerisinin doğasından kaynaklanan bol tekrar mekanizması hareket hâlinde tutulmuştur. 
Dördüncü bölümde ise daha önceki bölümlerde yapılan alıştırmalardan elde edilen beceriler üzerindeki uygulamalar yer almaktadır. 

Sayfa
238Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
16.00x23.00cm
Basım Yılı
Mart 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler