Amineh Boyu Kalaşnikof Kadar Bile Değil - Amineh Kakabaveh - Belge Yayınları

9789753448116
%
25
İndirim
225,00 TL
300,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 40TL

400TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Amineh Boyu Kalaşnikof Kadar Bile Değil - Amineh Kakabaveh - Belge Yayınları

Amineh, küçüklükten, bir “evet efendim” kadını olmamayı, eleştirel yaklaşmayı ve doğru bildiklerinden geri adım atmamayı öğrenen; kadınların, Kürtlerin, emekçilerin ve azınlıkların kurtuluşu için mücadele eden nice Kürt kadınından biri.


Torjan’da doğdu. 13,5 yaşında peşmerge oldu. Göç yollarından geçti. Tahsilsizdi, İsveç’te üniversite okudu. Sosyal hizmet görevlisi, feminist kitle örgütü VHEK’in kurucusu, ötekilerin sesi olmak için parlamenter oldu. Tüm bu deneyimler onu bir insan, bir feminist, bir sosyalist olarak biçimlendirdi. Hikâyesi hiç anlatılmamış, hiç anlatılmayacak olanların sesi olmak için yazdı.


“…benim hikâyem aynı zamanda İran Kürt halkının ve özellikle de kadınlarının hikâyesidir. Benim kaderim, bugün dünyanın dikkatini üzerinde toplayan bir bölgenin, savaşları, göçmen krizleri, devrimleri, terör, adaletsizlik, çatışma ve baskıları ile Orta Doğu’nun kadınlarının kaderidir.


…bu kitabı okuyan sizlerin, bunun bizlerin, daha iyi bir toplum için mücadelemizin bir hikâyesi olduğunu hissetmenizi yürekten arzu ediyorum. ‘Siz’ derken, dostları, yoldaşları, aile fertlerini, peşmerge gerillalarını, Kürtleri, Romanları, Filistinlileri, İranlıları, Türkleri, Arapları, Alevileri, Yezidileri, Güney Amerikalıları, Somalilileri, Hintleri, Asurileri, İsveçlileri ve tüm ötekileri kastediyorum.”

Sayfa
276Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Nisan 2024
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler