Allah Dostlarının Örnek Halleri - Mehmet Oruç - Arı Sanat Yayınevi

%
15
İNDİRİM
9789944742221
%
15
İndirim
38.00 TL
32.30 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Kampanya Bilgisi
Ödeme Bilgisi
Kapıda Ödeme

Allah Dostlarının Örnek Halleri - Mehmet Oruç - Arı Sanat Yayınevi Açıklaması

Kişi sevdiği ile beraberdir.

Velilerin baş tacı, ikinci bin yılın yenileyicisi İmam-ı Rabbani hazretleri buyurdu ki: Nasihatlerin özü, en  kıymetlisi; Allah dostları ile buluşmayı, onlarla birlikte bulunmayı bildirmektir. Bu büyüklerin yolunda gitmedikçe, kurtuluş olamaz. Bunların anladıklarına tabi olmadıkça, saadete kavuşulamaz. Allah dostu olmak da Ehl-i sünnet vel-cemaatin doğru yoluna sarılmaya bağlıdır.

Allahü tealanın yolundan gidenleri sevmek, onlarla tanışmak, görüşmek, onlar gibi olmaya özenmek, o büyüklerin sözlerini işitmek ve kitaplarını okumak, Cenab-ı Hakkın nimetlerinin en büyüklerindendir ve Onun ihsanlarının en kıymetlilerindendir.

Muhbir-i sadık, yani hep doğru söyleyici olan Muhammed aleyhisselam, Elmerü mea men ehabbe buyurdu. Yani, kişi, dünyada ve ahirette sevdiği ile beraber olur. Bunun için din büyüklerini seven kimse, onlar ile beraber olur. Onların Allahü tealaya manevî olan yakınlığında, onlar gibi olur. Onlar Allahü teâlânın dostlarıdır. Onlarla yağmur yağdırılır. Onlarla rızık gönderilir. Onları gören Allahü tealayı hatırlar.

Allah dostları, kalp hastalıklarının tabipleridir. Batın hastalıklarının giderilmesi, bu büyüklerin tedavisi ile olur. Bunların sözleri, yazıları ilâçtır. Bakışları şifadır. Onlarla beraber bulunanlar kötü olmaz...

Yazar:
Sayfa:
576 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Ağustos 2015
Barkod:
9789944742221

Allah Dostlarının Örnek Halleri - Mehmet Oruç - Arı Sanat Yayınevi Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Ürünü beğendiniz mi?

Diğer müşterilerinde karar vermesine yardımcı olun.

Yorum Yap