Alevler Kenti - Don Winslow - Eksik Parça Yayınları

9786256780217
%
35
İndirim
116.35 TL
179.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
350TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Alevler Kenti - Don Winslow - Eksik Parça Yayınları

Sadakat, ihanet ve onur gibi klasik temaları işleyen Alevler Kenti, Jon Land’e göre Amerika’nın yaşayan en büyük suç yazarı” Don Winslow’dan Baba, Kumarhane ve Sıkı Dostlar gibi büyük romanların geleneğini sürdüren çağdaş bir başyapıt, heyecan verici bir destan.

İki suç imparatorluğu birlikte tüm New England’ı kontrol etmektedir. Ta ki güzel bir kadın İrlandalılarla İtalyanların arasına girip birbirlerini öldürecekleri, bir ittifakı yok edecekleri ve kenti alevler içinde bırakacakları savaşı başlatana kadar. 

Danny Ryan daha “yasal” bir hayatın ve gün ışığı altındaki bir yerin özlemini duymakta. Kanlı çatışmalar, ceset üstüne ceset yığıp kardeşi kardeşe düşman ederken Danny kendi sınırlarını aşmak zorunda. Korumaya yemin ettiği ailesini ve ailesi gibi sevdiği arkadaşlarını kurtarmak için hem lider hem acımasız bir stratejist hem de kazananların hayatta kalıp kaybedenlerin öldüğü hain bir oyunun ustası olur.

Providence’ın cesur sokaklarından Hollywood’un ışıltılı ekranlarına ve Las Vegas’ın altın kumarhanelerine, iki rakip suç ailesi yalnızca birinin ayakta kalacağı bir savaşı tetikler. Kazanan hanedanlık kuracaktır.

“Mükemmel. Son derece kıvrak bir zekânın ürünü bir üslup. Alevler Kenti bir çırpıda coşkuyla okunacak bir yapıt.”
–Stephen KING

“Alevler Kenti, Baba’dan (Puzo) bu yana yazılmış en iyi gangster romanı.”
–Steve CAVANAGH, Eddie Flynn serisinin çok satan yazarı

“Don Winslow suç romanların en iyileriyle boy ölçüşebilir: Mario Puzo, George Higgins, Elmore Leonard. Kötü adamlar konusunda çok başarılı ve Alevler Kenti onun şimdiye kadarki en acımasız kitabı. Mutlaka okumalısınız.”
–Joe HILL, New York Times çok satan yazarı


Yazar Hakkında:
 
Don Winslow, Bir denizci ve bir kütüphanecinin oğlu olan Winslow, Rhode Island’ın küçük bir sahil kasabasında kitap ve hikâye anlatma sevgisiyle büyüdü. On yedi yaşında Nebraska Üniversitesi’nde gazetecilik okumak için ayrıldı ve bu­rada Afrika Çalışmaları alanında derece aldı. Üniversitedeyken Güney Afrika’ya yaptığı seyahat, bu kıtayla yaşam boyu sürecek bir ilişkinin kıvılcımını ateşledi.

Winslow’un seyahatleri onu Kaliforniya, Idaho ve Montana’ya götürdü, ardın­dan yazar olmak için New York’a taşındı, hayatını sinema salonu yöneticisi ve daha sonra Times Meydanı’nda özel dedektif olarak kazandı – “Mickey Mouse orayı ele geçirmeden önce.” Askeri Tarih alanında yüksek lisans yapmak için ayrıldı ve Dışişlerine girmeyi planladı ancak bunun yerine Kenya’da bir ark­adaşının fotoğraf safari şirketine katıldı. Orada gezilerin yanı sıra güneybatı Çin’de yürüyüş gezileri düzenledi ve daha sonra İngiltere’nin Oxford kentinde yazları Shakespeare yapımlarını yönetti.
Asya, Afrika, Avrupa ve Amerika arasında gidip gelirken Winslow, Edgar Ödülü’ne aday gösterilen ilk romanı A Cool Breeze On The Underground’u yazdı. Eşi ve küçük oğluyla birlikte Winslow, çoğunlukla Kaliforniya’da olmak üzere araştırma işine geri döndü ve ailesiyle birlikte yaklaşık üç yıl boyunca otel

Yazar
Sayfa
336Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Kasım 2023
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler