Alaturka-Alafranga Yemek Öğretimi ve Sofra Düzeni Sofra Görgüsü

%
30
İNDİRİM
+
14
EKSTRA
9789751006813
Kalan Süre
%
30
İndirim
56.00 TL
39.20 TL
Sepette %14 İndirim
33.60 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Bütün canlılırın olduğu gibi, insanların da doğal gereksinmelerinin başında beslenme gelir. Her ne kadar Yemek için yaşanmaz, yaşamak için yenir sözü doğru ise de özenilerek hazırlanmış bir yemeği düzenli bir sofrada yemek, günümüz insanının vezgeçemeyeceği bir gereksinmedir.

Bütün milletlerin yüzyıllar boyunca yerleşmiş bir mutfak geleneği vardır. Bir Fransız mutfağı, bir Ingiliz, ya da Italyan mutfağı bunlar arasında sayılabilir. Fakat hiç kuşkusuz bu zengin ve renkli mutfaklar arasında Türk mutfağı, Türk yemekleri, özellile baklava ve tatlıları, nefis börekleriyle seçkin bir yer alır.

Türk, ağzının tadını bilir. Ancak Türk yemekleri ne kadar lezzetli ise, hazırlanlmaları da bir od kadar marifet ve hüner ister. Ninelerimiz, bu alanda dünya kadınlığının erişemediği bir hamaratlık, ev kadınlığı ve adeta bir kadınlık dehası göstererek büyük ün kazanmışlardır.

Bu kitap, Ekrem Muhittin Yeğen gibi herkesin tanıdığı, en azından işittiği-- bir aşçı ustası değil-- bir yemek uzmanı tarafından, her reçetesi defalarca ve titizlikle denenerek hazırlanmış mükemmel bir eserdir. Eser, 2 çilt halinde yayamlanmıştır. Birinci cildin Birinci ve İkinci Kesimi: Alaturka - Alafranga yemek öğretimi, sofra düzeni ve sofra görgüsü.

İkinci cildin Birinci ve İkinci Kesimi: Alaturka - Alafranga tatlı --pasta öğretimi, soğuk yemekler, mezeler ve salatalar, bölümlerini kapsar. Kitaplar, gayet sade ve herkesin anlayabileceği ybir dille yazılmıştır.

Anlatımlarda pratik ölçü şekilleri verilmiştir. Her yemeğin kalorisi, ayrı ayrı gösterilmiştir. Açıklamalar şekillidir ve masaya takdim şekilleri de verilmeye çalışılmıştır. Kitap bu olğulnuğuyla yalnız Türkiyenin değil, dünyanın her köşesinden, her ülkesinden hergün aranane rakipsiz bir eser olmuştur.

Marka:
İnkılap Kitabevi
Yazar:
Ekrem Muhittin Yeğen
Sayfa:
840 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x23.50 cm
Basım Yılı:
Aralık 2018