Ahmed Yüksel Özemre ile Son Sohbet - Necmettin Şahinler - Ketebe Yayınları

9786256792746
%
25
İndirim
149.25 TL
199.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
500TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Ahmed Yüksel Özemre ile Son Sohbet - Necmettin Şahinler - Ketebe Yayınları

Allah Teâlâ bir kulu sevdiği zaman Cebrâil’e, “Allah falan kulu seviyor, sen de onu sev!” diye seslenir. Cebrâil de o kulu sever. Sonra Cebrâil gök halkı içinde, “Allah falanı seviyor, onu sizler de sevin!” diye nidâ eder. Bunun üzerine o kulu gök ehli de sever. Sonra yeryüzündeki insânların gönlüne o kimsenin sevgisi yerleştirilir.” (Buhârî, Edeb, 41)

Türkiye’nin ilk atom mühendisi, aynı zamanda kıymetli bir mütefekkir ve mutasavvıf olan Ahmed Yüksel Özemre ile talebesi Necmettin Şahinler’in televizyon programlarındaki sohbetlerinden oluşan; Şahinler’in din, tasavvuf, felsefe, sosyokültürel yaşam ve daha birçok konuya yönelik sorduğu sorulara Özemre’nin verdiği hem zâhirî hem bâtınî cevaplardan mülhem bir muhabbet dükkânı…

Peki, niçin “son sohbet?”

Bu rehber kitap, Özemre, vefâtından önce sağlık sorunları sebebiyle 3 Mart 2008 târihinden itibaren Kadıköy Ferihan Laçin Hastanesi’nin ikinci katındaki 211 no’lu odasında mihman iken kendisiyle yapılan sohbetlerden oluşmaktadır. Ahmed Yüksel Özemre, burada 113 gu¨n ağırlandıktan sonra Hakk’a yürümüş, vuslata ermiştir. Bu sohbetler, kendisiyle yapılmış son konuşmalar olduğu için bu çalışma, Ahmed Yüksel Özemre ile Son Sohbet adıyla kitaplaştırıldı ve bölüm bölüm tasniflendi.

Ketebe Yayınları olarak son dönemin en önemli Türk münevverlerinden olan bir güzide isme dair bu çalışmanın, sevenlerinin/özleyenlerinin hasretini bir nebze de olsa dindirmeye vesîle olmasını, Özemre ismi ve düşüncesiyle tanışacak müstakbel okurlara da bir kılavuz teşkil etmesini dileriz.

Sayfa
224Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Şubat 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler