8000 Metrelik Zirvelerde Kış - Bernadette McDonald - Homer Kitabevi

%20 İndirim
9789944483964
%
20
İndirim
144.00 TL
180.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

8000 Metrelik Zirvelerde Kış Ürün Açıklaması

8000 Metrelik Zirvelerde Kış
Bernadette McDonald

8000 metrelik bir zirveye çıkmanın kolay olduğunu kimse söyleyemez. Fakat bu dağlara kışın tırmanmayı denemek, işin zorluğunu tamamen yeni bir düzeye taşımaktadır. Bu ortamda hava sıcaklığı ortalama -40° seviyelerinde seyretmekte, rüzgârlar neredeyse hiç dinmemekte ve düşük basınç sebebiyle diğer mevsimlere kıyasla havada çok daha az oksijen bulunmaktadır. Dağcı Voytek Kurtyka böylesi tırmanışları ‘acı çekme sanatı’ olarak tanımlar.

Erkek olsun, kadın olsun insanları, böylesi şartlara katlanmaya iten şey nedir ve bu nasıl bir deneyimdir? Elisabeth Revol tek başına Manaslu’ya tırmanırken sınırsız bir enerji ve sonsuz bir özgüven duyduğunu ifade eder. Cory Richards’ın Gaşerbrum II’nin zirvesindeyken tek istediğiyse, bir an önce aşağıya inmektir. Simone Moro kışın Broad Peak’e tırmanmayı, hayallerin ve bizzat yaşamın bir metaforu olarak ifade eder.

Bernadette McDonald 8000 Metrelik Zirvelerde Kış kitabında dağcılık tarihinin en tehlikeli ve yürek burkan başarılarından bazılarını ayrıntılarıyla anlatırken, dağcıları bu işe heveslendiren unsurları ve bu tırmanışların duygusal bedelini de irdeliyor.

Ünlü dağcılık tarihçisi Bernadette McDonald, bu alanda on bir kitabın yazarıdır. Banff Merkezi’nin Dağ Kültürü bölümünün kurucusu olup Kanada’nın Alberta eyaletinde yaşamaktadır.

Marka
Homer Kitabevi
Yazar
Bernadette McDonald
Sayfa
352Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
14.50x21.50cm
Basım Yılı
2022

8000 Metrelik Zirvelerde Kış Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı