UNESCO - Yaratıcı Şehirler ve Sürdürülebilir Turizm - Kolektif - Nobel Bilimsel Eserler

9786254335143
%
10
İndirim
43.20 TL
48.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

UNESCO Ürün Açıklaması

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Programı, UNESCOnun 2004 yılında başlattığı, farklı bölgelerden şehirlerin yaratıcı endüstriler alanında bir araya geldiği bir girişimdir. Şehirler, özellikle tarihî ve kültürel geçmişleriyle yaratıcılıklarını keşfederken aynı zamanda UNESCOnun kültürel çeşitlilik ideallerini de desteklemektelerdir.
Yaratıcı Şehirler Ağı, şehirlerin yönlendirileceği yedi tema etrafında şekillendirilmiştir. Bu temalar; edebiyat, film, müzik, zanaat ve halk sanatları, tasarım, gastronomi ve medya sanatları olarak belirlenmiştir. Hâlihazırda, Yaratıcı Şehirler Ağının 295 üyesi bulunmaktadır.
Toplam sekiz yazarın katkıda bulunduğu bu eserin birinci bölümünde, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Programı tanıtılmış ve sürdürülebilir turizm ile ilişkilendirilmiştir. Sonraki bölümlerde, yedi temanın tamamına değinilmiş, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı kapsamında dünyadan ve Türkiyeden örneklerle mevcut yaratıcı şehirlerin ve gelecekte ağa katılacak şehirlerin sürdürülebilirliğinin sağlanmasına yönelik bilgiler sunulmuştur.
 
Marka
Nobel Bilimsel Eserler
Yazar
Kolektif
Sayfa
126Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
16.50x24.00cm
Basım Yılı
2022

UNESCO Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı