Uluslararası Ticaret Ve Güvenlik: Güncel Gelişmeler, Bölgesel Sorunlar, Farklı Yaklaşımlar

9786258488388
%
30
İndirim
70.00 TL
100.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Uluslararası Ticaret Ve Güvenlik: Güncel Gelişmeler, Bölgesel Sorunlar, Farklı Yaklaşımlar Ürün Açıklaması

Bu eserde, kendine özgü derinliğiyle üç farklı disiplin olan Uluslararası İlişkiler, Güvenlik ve Ticaret ile ilgili çalışmalar bir araya getirilmiştir. Uluslararası su yollarından terörizme, küresizleşme sürecinden enerji arz güvenliğine, gıda güvenliğinden korumacılığa uzanan geniş bir ölçekte farklı temalar ele alınmıştır.
Eserde, Türkiye merkezli bir bakışla İstanbul’dan başlayarak kıtalar arası bir perspektif oluşturulmuş, güncellenen jeopolitiğe göre Asya, Afrika ve Latin Amerika’ya uzanan bir araştırma serüveni inşa edilmiştir. 
Kitapta, teorik birikimi sınayarak zenginleştiren vaka analizleri ile yatay ve dikey mukayeseli çalışmalar bir arada yer almaktadır. Jeopolitik, Dünya Sistem, Deglobalizasyon, Siber Güvenlik, Tehdit Dengesi, Uluslararası Ticaret, Bölgesel Güvenlik, Enerji Arzı ve Terörizm öne çıkan kavram ve konseptlerdir.
Kuramsal bilgiyle uygulamanın, teorik tahlillerle aktüalitenin bir araya getirilmesiyle oluşan bu fikir koleksiyonunun ilham vermesi ve daha derin tefekkürlere kapı aralamasını temenni ederiz. 

Marka
Panama Yayıncılık
Yazar
Kolektif
Sayfa
340Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
2022

Uluslararası Ticaret Ve Güvenlik: Güncel Gelişmeler, Bölgesel Sorunlar, Farklı Yaklaşımlar Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı