Uluslararası Sivil Hava Taşımacılığında Güncel Gelişmeler Konferansı Tam Metin Bildiri Kitabı

%
15
İNDİRİM
9786257773188
%
15
İndirim
25.00 TL
21.25 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Milletlerarası özel hukukun, en dinamik alanlarından biri de uluslararası taşıma hukukudur. Bu dinamik alandaki güncel gelişmeler ile tüm problemlerin, salt taşıma hukuku altında tek bir konferansta tartışılmasının yetersiz olacağından hareketle Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalı tarafından Uluslararası Taşıma Hukuku Konferansları Serisi başlatılmıştır.
Halihazırda dinamik bir alan teşkil eden uluslararası taşıma hukukunda; hava ve uzay hukuku, teknolojik gelişmelere de bağlı olarak diğer taşıma türlerine nazaran çok daha hızlı gelişen ve yenilenen bir alandır. Bu hızlı gelişim, beraberinde birçok güncel sorunu da getirmektedir. Hava hukukunda beliren güncel meseleleri tartışmayı hedefleyen serinin ilk konferansı, Uluslararası Sivil Hava Taşımacılığında Güncel Gelişmeler başlığıyla 11 Haziran 2020 tarihinde online olarak başarıyla gerçekleştirilmiştir.
Tebliğ sunan katılımcıların özverileriyle, kısa makaleler formatında hazırlanmış tam metin bildirilerden oluşan bu mütevazi eser ortaya çıkmıştır. Hava hukukuna dair güncel meseleler ele alınırken sadece teori ya da hukuki kısmıyla yetinilmemiş, meselelerin multidisipliner ve interdisipliner yönleri de dikkate alınarak farklı alanlardan ve uygulamadan katılımcıların tebliğlerine yer verilmiştir. Böylece uygulayıcıların karşılaştığı problemlere önerdikleri çözümler ile öğretideki yaklaşımlar birlikte değerlendirilerek sentezlenmiştir.

Marka:
On İki Levha Yayınları
Yazar:
İlyas Gölcüklü
Sayfa:
150 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
15.00x23.50 cm
Basım Yılı:
Eylül 2020