Uluslararası Fuarlar ve Türkiye - Kürşat Özdaşlı - Nobel Akademik Yayıncılık

%
13
İNDİRİM
9786254029486
%
13
İndirim
34.00 TL
29.58 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

“Merkezi Pariste bulunan Uluslararası Sergiler Bürosunun (BIE) himayesinde düzenlenen dünya ve uluslararası EXPOlara özel önem vermekteyiz. Bu tür büyük fuar organizasyonlarına katılım, Osmanlı devlet geleneğinden Cumhuriyetimize intikal etmiştir.
Değerli dostum Dr. Sadık Badak yönetiminde hazırlanan bu kitap, geçmişten günümüze Avrupa ve Anadoluda kurulan fuarlar ile 1851 Londra EXPOsundan bu yana gerçekleşen tüm dünya EXPOları hakkında okuyucuya kıymetli bilgiler sunmaktadır. Söz konusu tarihi gelişim sürecinin yanı sıra kitapta, ülkemizin “Uluslararası Fuarlar Ülkesi” olabilmesi hedefine yönelik bir de model önerisi yer almaktadır. Kitapta yer alan bilgi ve değerlendirmelerin Bakanlığımızın ilgili birimlerinin yanı sıra ülkemizin tanıtımı alanında faaliyet gösteren diğer kurumlarımızın çalışmalarına da katkı sağlayacağını düşünüyorum.”
Mevlüt ÇAVUŞOĞLU, T.C. Dış İşleri Bakanı
“Hiç şüphe yok ki iş dünyasını yeni pazarlarla tanıştırma, mevcut pazarlardaki sorunların çözülerek iş insanlarımızın etkinliklerini artırmanın yanı sıra dünyanın dört bir yanında müşterilerle direkt olarak temas kurulan ve yeni ihracatların açılış kapıları olarak da görebileceğimiz fuarlarda da ülke olarak güçlü bir şekilde katılım gösterebiliyor olmamız bizler için çok önemli.
Bu çerçevede, Türkiye Büyük Millet Meclisinde 23. ve 24. dönemlerde milletvekilliği yapmış olan Sayın Sadık Badakın doktora tezine dayanarak hazırlamış olduğu “Uluslararası Fuarlar ve Türkiye” kitabını oldukça değerli bir eser olarak görüyorum. İş dünyamız açısından ufuk açacak bilgilerle dolu olan kitabın hayırlı olmasını diliyorum.”
Nail OLPAK, DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Başkanı

Kitapta:
Ortaçağdan günümüze Avrupa ve Anadoluda kurulan fuarlar; yerleri, sergilenen ürünler ve fuar otoritesi açılarından değerlendirilmektedir.
1851 Londra EXPOsundan bu yana gerçekleşen tüm World EXPOlar, kapsamları ve özellikleriyle okuyucuya sunulmaktadır.
-35 adet Evrensel Expo
-36 adet Temalı Expo
-20 adet Botanik Expo
Son 150 yılda Avrupada ve coğrafyamızda gelişen fuar şehirleri, fuar merkezleri ve fuar organizasyonları, özellikleri ile aktarılmaktadır.
Türkiyenin “Uluslararası Fuarlar Ülkesi” olabilmesi yönünde anket, bilimsel veri ve değerlendirmelere göre hazırlanan model önerisi yer almaktadır.

Marka:
Nobel Akademik Yayıncılık
Yazar:
Kürşat Özdaşlı
Sayfa:
272 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x23.50 cm
Basım Yılı:
Ağustos 2020