%
29
İNDİRİM

Sporda Performans Bilgileri - Muzaffer Üstdal - Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık

İNDİRİMLİ
9789758778478
%
29
İNDİRİM
9.00 TL
6.39 TL
Bu ürün temin edilebilir,
temin süresi 2 - 4 iş günüdür.

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 100,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +7,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

+

Sporun tarihçesi M.Ö. 4500 yıllarına dayanmaktadır; bu tarihlerde Orta Asyadaki ilk Türk (Prototürkler) kavimlerinde spor, sağlık kültürlerine bağlı olarak dinsel ve geleneksel biçimde görünmektedir. Hun Türklerinde (M.Ö. 220) çevgen (atlı oyun), tepik (futbol), okçuluk, kılıç oyunları, güreş başlıca sporlar arasındadır. Eski Mısırda (M.Ö. 2000) askerlerin sopalarla güreş ve savaş çalışmaları; Giritlilerin (M.Ö. 1500) dansa, boğalarla yapılan dövüşlere büyük ilgi göstermeleri, yine sporların tarihi üzerine bize bazı fikirler vermektedir. Kuşkusuz, spor insanlık tarihi kadar eskidir ve bu belirttiğimiz Antikçağda geliştirilen spor dalları oyuı.larla kaynaştırılmış ve müsabakalarla taçlandırılmışlardır.

Sporcular, günümüzde içinden çıktıkları toplumların temsilcileridir; bu,hem ulusal hem de uluslararası anlamda doğrudur. Dolayısıyla onlar, sadece eğitim-öğretim düzeyleriyle değil, fakat aynı zamanda örnek davranışlarıyla sorumluluk taşırlar. Bu nedenle kitabımızın iki hedefi vardır:

(1°) Sporcuların bilgili, performansı yüksek ve başarılı olmaları için kitaptaki metinler uluslararası düzeyde kaleme alınmıştır. Metinler anlaşılır-öz tutulmuştur: Yemek-içmek-sindirim, enerji ve sağlık gibi konular çağdaş bilgilerle donatılmıştır. Kitaptaki bu yeni bilgileri spor çalışmalarına uygulayanlar, elbette başarılarında fark yaratacaklardır;

(2°) Kitabın çeşitli bölümlerinde verilen bilgiler, sporcularımız için sadece bir performans kılavuzu olmanın ötesindedir: Sporcularımızı, teknik antrenörlerimizi, yöneticilerimizi ve hekimlerimizi dopinglere ve ergojeniklere karşı, yasalar ve yönetmelikler çerçevesindeki mücadelelerinde daha donanımlı, daha etkili çalışmalarını sağlayacaktır.

Kamuoyu, hile karıştırılmış spor müsabakasını ne görmek ne de duymak ister. Bizce, sporcuların dopingler dahil, güç verici her çeşit ergojeniklerden yararlanmalarının kabul görecek hiçbir yanı yoktur. Bu bakımdan, Türkiyemizin kurucusu, şimdiki varlığımızın temeli, hayran olduğumuz büyük insan Mustafa Kemal ATATÜRKün Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim sözü, kitabımızın her satırını yazarken yüreğimizde korunmuştur.

Genç sporcuların velileri, genç-yetişkin sporcular, antrenörler, gerektiğinde yöneticiler, hekimler ve okurlarımız için kitabımızda özellikle şu dört esas vurgulanmaktadır:

(1°) Spor müsabakalarında doping kullanımına hiç fırsat verilmemelidir; ......

Marka:
Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık
Yazar:
Muzaffer Üstdal
Sayfa:
204 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x20.00 cm

Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 6.39 TL 6.39 TL
50 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 6.39 TL 6.39 TL
100 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 6.39 TL 6.39 TL
50 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

TEK ÇEKİM VE TAKSİTLİ HARCAMALARDA
ÜCRETSİZ +3 TAKSİT İMKANI!..

Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 6.39 TL 6.39 TL
200 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

200TL VE ÜZERİ TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 6.39 TL 6.39 TL
10.00 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

200TL ve 4 TAKSİT ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

TEK ÇEKİM KAMPANYASI

Ödeme Türü Toplam Tutar
Diğer Kredi Kartları 6.39 TL
Havale / Eft 6.39 TL
Posta Çeki 6.39 TL

- Vade farksız taksitler KOYU renkte gösterilmektedir.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık