Siyasal İletişim Sürecinde Milliyetçi Söylemin Kullanımı - Zübeyde Süllü - Siyasal Kitabevi

%
15
İNDİRİM
9786057877598
%
15
İndirim
35.00 TL
29.75 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Günümüz Türkiye’sinde başta siyasal partiler olmak üzere tüm siyasal aktörler tarafından, milliyetçi söylem ya da söylemler giderek artan oranlarda kullanılmaktadır. Bu bağlamda bu kitapta, Türkiye’de siyasal partilerin milliyetçi söyleme belirgin biçimde ağırlık vermeye başladıkları varsayımı, yazılı iletişim süreci üzerinden örneklerin içerik analizi yapılarak incelenmektedir.

Siyasal iletişim sürecinde, ağırlıklı olarak siyasal milliyetçiliğin kullanıldığı savı ise, milliyetçilik kuramları başka bir deyişle milliyetçilik söylemleri üzerinden irdelenmektedir.

Bu çalışma, siyasal iletişim, söylem, milliyetçilik gibi kendine özgü söylemleri olan üç farklı disiplinin teorisi çerçevesinde, siyasal iletişim sürecindeki uygulamalara kısa bir bakış atma amacı ile hazırlanmıştır.

Çalışma da öncelikle her bir disiplin genel teorik çerçevesi üzerinden değerlendirilmiş daha sonra bu bilgiler ışığında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Doğru Yol Partisi (DYP) ve Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) siyasal iletişim sürecinde ürettiği metin örnekleri, milliyetçi söyleme ilişkin özellikleri açısından değerlendirilmiştir.

Marka:
Siyasal Kitabevi
Yazar:
Zübeyde Süllü
Sayfa:
167 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Haziran 2020