%
31
İNDİRİM

Sermaye Bölüşüm Büyüme - Yılmaz Akyüz - Efil Yayınevi

İNDİRİMLİ
9786054160051
%
31
İNDİRİM
70.00 TL
48.30 TL
Bu ürün temin edilebilir,
temin süresi 2 - 4 iş günüdür.

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 100,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +7,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

+

Sermaye, Bölüşüm ve Büyüme iktisadi düşüncenin üç ana okulunu; klasik, Keynesgil ve neoklasik iktisat akımlarını, sermaye (veya değer), bölüşüm ve büyüme sorunsalları üzerinde odaklanarak ve ilk kaynaklardan çağdaş yorumlara uzanan bir kapsam içinde inceliyor. Yılmaz Akyüz bu çalışmasıyla, bir sosyal bilim olarak iktisadı öğrenmek isteyen ve öğreten herkes için vazgeçilmez bir kaynak; içerik ve düzey bakımından dev bir yapıt ortaya koymuştur. -Prof. Dr. Korkut Boratav, AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi- Yılmaz Akyüz, uluslararası üne ulaşmış, çok güçlü bir iktisatçıdır. Türk İktisat yazınına büyük katkı getiren bu çok değerli kitabının üç temel niteliğini vurgulayacağım: Kitapta sermaye teorileri, bu yetenekli bilim adamı tarafından sorunların özüne inilerek, çözümleme yöntemi ön planda tutularak incelenmektedir. Makroekonomi ve büyüme konuları; üretim değeri, birikim ve bölüşüm sorunları çerçevesinde ele alınmaktadır. Kitap, bu konularda baskın çoğunluğu oluşturan ABD kaynaklarından farklı olarak, değerli alternatif yaklaşımları da (Marx, Kalecki, Kaldor Pasinetti, Sraffa, Robinson yaklaşımları gibi) kapsamaktadır. -Prof. Dr. Tuncer Bulutay, AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi- Sermaye Bölüşüm Büyüme, edebiyatta nehir roman adıyla tanınan türler gibi, bir nehir eserdir. Bu eserde büyüme ve bölüşüm sorunsalı salt bugünün kavşağında algıladığımız biçimiyle ele alınmamakta, bir tarihsel perspektife oturtularak sunulmaktadır. Böylece eser, bugünkü bilgilerimizin öncüllerini sergilemekle kalmamakta, köklü bir iktisadi analiz geleneğinden gelecekte filizlenecek düşüncelerin de önünü açmaktadır. -Prof. Dr. Oktar Türel, ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi- Ben üçüncü baskıya birkaç nedenle çok sevindim: Birincisi, fiyat, bölüşüm, büyüme konularındaki farklı teorik yaklaşımları, konunun zorluğuna karşılık, derinlemesine ele alan, açıklayan ve değerlendiren bir kitabın yeniden bulunabilir olması. İkincisi, kitabın içerdiği konuların 1980’lerde ve sonrasında özellikle ders programlarında geriye atılmasına karşılık, yaşadığımız küresel bunalım döneminde bu konulara ilgi duyuluyor olması ve üçüncü baskının böyle bir dönemde yayınlanması. Üçüncüsü, Yılmaz Akyüz’ün Sermaye, Bölüşüm, Büyüme adlı kitabı sizde var mıdır? gibi sorulara muhatap olup ne yanıt vereceğimizi bilememekten kurtulmak... -Prof. Dr. Ercan Uygur,-AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi,-Türkiye Ekonomi Kurumu Başkanı-

Marka:
Efil Yayınevi
Yazar:
Yılmaz Akyüz
Sayfa:
655 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Ocak 2009

Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 48.30 TL 48.30 TL
50 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 48.30 TL 48.30 TL
50 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

50TL VE ÜZERİ HARCAMALARDA
ÜCRETSİZ 2 TAKSİT İMKANI!..

Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 48.30 TL 48.30 TL
50 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

TEK ÇEKİM VE TAKSİTLİ HARCAMALARDA
ÜCRETSİZ +3 TAKSİT İMKANI!..

Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 48.30 TL 48.30 TL
200 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

200TL VE ÜZERİ TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 48.30 TL 48.30 TL
50 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 48.30 TL 48.30 TL
2 Taksit 24.15 TL 48.30 TL
3 Taksit 16.10 TL 48.30 TL
4 Taksit 12.08 TL 48.30 TL

200TL ve 4 TAKSİT ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Ödeme Türü Toplam Tutar
Diğer Kredi Kartları 48.30 TL
Havale / Eft 48.30 TL
Posta Çeki 48.30 TL
Kapıda Ödeme 55.30 TL

Kapıda ödemeli siparişlerde +7,00TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

- Vade farksız taksitler KOYU renkte gösterilmektedir.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.