Şefkat - Zümra Atalay - İnkılap Kitabevi

9789751040015
%
40
İndirim
34.45 TL 53.00 TL
Ekstra İndirimli Ürün
31.80 TL
8 adet stokta!
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Şefkat Ürün Açıklaması

Şefkat, insan yaşamında zaman zaman kaçınılmaz olabilen acıya farkındalık-duyarlılık ve insan acılarının azaltılması doğrultusunda bir sorumluluk gerektirir. Acı karşısında sergilenen duyarsızlık insan olmanın temel erdemlerinden birine körleşmek demektir.

Şefkat, öğrenilip geliştirilebilen ve içinde farkındalık, duyarlılık, empati, cömertlik, paylaşım gibi ögeler barındıran bir erdemdir. Yalnızca birinden diğerine yöneltilen değil, aynı zamanda bireyin kendine yönelttiği öz şefkati de içerir.

Sevgili Zümra Atalay bu eserinde, insan olmanın önemli bir parçası olmasına rağmen giderek unutulmaya başlanan bir değer olan şefkati değişik boyutlarıyla, okuyucunun kolaylıkla takip edebileceği yalın bir dille aktarmış. Bilimsel bilgilerin yanı sıra kişisel deneyimlerini de katarak şefkati yaşamımıza yeni baştan entegre etmenin yollarını paylaşmış. Kitabının okuyucuya önemli katkılar sağlayacağına inanıyor ve özenle ortaya çıkan bu eser için kendisini kutluyorum.

- Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur

Şefkat acıya karşı verilen bilge bir yanıttır. Bu kitap, şefkati anlamak ve onu bir duygudan eyleme dönüştürebilmek için yazıldı.

Marka
İnkılap Kitabevi
Yazar
Zümra Atalay
Sayfa
168Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.70x21.50cm
Basım Yılı
Ağustos 2019

Şefkat Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı